[ad_1]

به دلیل همه گیری ، میانگین زمانی که کودکان در مقابل صفحه های دیجیتال می گذرانند افزایش یافته است.

کارشناسان هشدار می دهند که این می تواند منجر به شکایاتی مانند خشکی چشم ، خستگی دیجیتال چشم ، سردرد و تاری دید شود.

پروفسور یلدا kzkurt ، متخصص چشم پزشکی و بیماری در دانشگاه علوم پزشکی ترکیه ، گفت که COVID-19 می تواند بر روی چشم ها و همچنین سیستم تنفسی تأثیر جدی بگذارد و حتی اولین یافته ها در چشم دیده می شود.

اوزكورت گفت: كودكان دارای التهاب حاد ، آبیاری ، قرمزی و تورم پلك ها و مردمك هستند.

به گفته این استاد دانشگاه ، وقتی دستان در تماس مداوم با محیط به چشم می مالند ، زمین برای عفونت با COVID-19 از طریق چشم آماده می شود: “این با تحقیقات ثابت شده است. بنابراین ، محافظت از چشم به اندازه دهان و بینی به “مانند همه بیماری های ویروسی ، ما نباید فراموش کنیم که خطر ابتلا به دست هایی که در تماس با چشم هستند و سپس افراد و سطوح دیگر را لمس می کنند وجود دارد.”

اوزکورت تأکید کرد: تعطیلی مدارس در اکثر نقاط به دلیل شیوع همه گیر باعث افزایش زمان کودکان در مقابل صفحه های دیجیتال مانند تبلت ها ، رایانه ها و تلفن ها شده است که تأثیر منفی بر سلامت آنها دارد. این استاد دانشگاه توصیه می کند تا حد امکان کودکان را از صفحه نمایش دور نگه دارید تا از خستگی چشم و بیماری های چشم جلوگیری شود.

وی گفت: یک مطالعه بر اساس تخمین نقص چشم در حدود 125000 کودک 6-8 ساله در چین طی پنج سال گذشته نشان داد که بینایی ضعیف در کودکان 6 ساله ، کودکان 2 ساله در 7 سال و 1.4 ساله سه برابر شده است در 8 سالگی به همین دلیل ، ج. اوزكورت بر اهمیت معاینه كودكانی كه اخیراً تحت معاینه چشم قرار نگرفته اند و شناسایی و درمان نقایص موجود ، تأكید كرد و گفت كه به ویژه ، تماس دستی چشمی باید كاهش یابد و قوانین بهداشت عمومی كاهش یابد. (publika.az)

Milli.Az



[ad_2]