[ad_1]

پارك یونگ جین ، نماینده دموكرات ، كه اعلام كرد پس از پیروزی در انتخابات میان دوره ای 4.7 انتخابات ریاست جمهوری را به چالش می كشد ، از خلأ موجود در سیستم فروش كوتاه انتقاد كرد.

نماینده پارک صبح امروز (24) در سالن ارتباطات شورای ملی یک نشست خبری “با اشاره به موضوع بهبود سیستم فروش کوتاه کمیسیون خدمات مالی” برگزار کرد و اصرار داشت که قبل از از سرگیری فروش غیرقانونی رفتار غیرقانونی سازندگان بازار باید مجازات شوند.

یعنی فعالیت های غیرقانونی باید با رایانه اجباری فروش اوراق بهادار کوتاه مدت و افزایش تحریم ها از بین بروند.

نماینده پارک وضعیت فعلی را تشخیص داد و گفت: “اگر ما نتوانیم بی عدالتی موجود در بازار را اصلاح کنیم ، مردم و سرمایه گذاران مورچه ما موظفند اشک خونین بریزند.” این نیز به عهده مقامات مالی است ، اما این وظیفه است عضو شورای ملی. پارک یونگ جین. ”

سخنگوی پارک همچنین خواستار راه حل دیگری شد و گفت: “من سعی در انتقاد از کمیسیون خدمات مالی ندارم ، بلکه می خواهم از افرادی که در بورس اوراق بهادار جمع شده اند درخواست کنم تا رویاهای گرانبها و خواسته های کوچک خود را در کنار هم نگه دارند.”

ابتدا گفت: “از 22 سازنده بازار ، 3 سازنده بازار به ترتیب فروش غیرقانونی غیرقانونی بیش از 20 ، 8 و 1 روز گرفتار شدند. این فقط واقعیت این است که 3 شرکت کارگزاری در روز یا یک یا دو بار فروش غیرقانونی کوتاه انجام داده اند. وی گفت: “اگر این عمل انجام نشود ، فعالیتهای غیرقانونی و خسارات ناشی از آن بسیار زیاد خواهد بود.”

“با این حال ، کمیسیون خدمات مالی نمی خواهد جزئیات خاصی از جمله اندازه فروش کوتاه و سهام را به دلایل امنیتی فاش کند.” “اگر نمی دانید چه کاری انجام شده است ، نمی دانید کدام سرمایه گذار آسیب دیده و چگونه . ”

به عنوان نمونه ، نماینده کنگره به گلدمن ساکس اشاره کرد که کمیسیون اوراق بهادار و آتی بزرگترین مجازات 7.5 میلیاردی کسب شده در تاریخ فروش کوتاه بدون وام در سال 2018 را دریافت کرد.

در آن زمان ، گلدمن ساکس با ثبت سفارش فروش 156 سهام بدون لیست و 40.1 میلیارد KRW در تاریخ 30 تا 31 مه 2018 ، محدودیت های فروش کوتاه را نقض می کرد.

در همان زمان ، كنگرس پارك پیشنهاد كرد كه سازمان نظارت بر امور مالی فعالیتهای غیرقانونی سازندگان بازار را مورد بازبینی قرار دهد و فروش كوتاه و فعالیتهای غیرقانونی باید در بازرسی كلی از مبادلات سازمان نظارت بر امور مالی لحاظ شود.

وي به ويژه اشاره كرد كه لازم است با معرفي سيستمي براي “جلوگيري از فروش غير كوتاه” ، خلا theهاي موجود در سيستم كنوني تكميل شود.

نظارتی که کمیسیون خدمات مالی تاکنون فاش کرده است برای پیگیری است ، به این معنی که شرکت های اوراق بهادار باید خود را از قبل اعلام کنند.

سخنگوی پارک گفت: “مشروعیت فروش کوتاه در” آیا سهام را قرض گرفته اید یا آن را فروخته اید یا نه “است و این نمی تواند” مشکلی در نظر گرفته شود زیرا بعداً پس داده شد “.” یک شرکت کارگزاری برای ایجاد یک نظارت فعالانه اقدام می کند سیستم در شرکت ، “او توضیح داد.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]