[ad_1]

نیروهای مردمی کیم جونگ اون ، رئیس کمیته واکنش اضطراری ، امروز (سی و یکم) خواستار تحقیق و ارزیابی از سوicion ظن دولت به “ترویج نیروگاه هسته ای کره شمالی” شد و گفت: “این یک مسئله قابل توجه است که شایسته رفقا است. گیونگچونگ. ”

رئیس جمهور کیم ظهر امروز ، با برگزاری “جلسه اقدامات اضطراری برای مقابله با سوions ظن هسته ای” گفت: برنامه کره شمالی برای ارتقا the نیروگاه هسته ای “با توجه به اینکه چه کسی آن را اداره می کند و دلیل آن به طور مخفی چیست”

رئیس جمهور کیم گفت: “ما چاره ای نداریم جز اینکه یک سو susp ظن منطقی داشته باشیم که نیروگاه هسته ای کره شمالی برای بستن اجلاس بین کره ای مطرح شده است” و گفت: “یک روز قبل ، به لطف سند ، یک کارگر مخفی کاری کرد در شب تعطیلات بدون اجازه تخریب کنید. و بلافاصله متن اصلی را فاش کنید. ”

ساخت نیروگاه های هسته ای در کره شمالی ، که تحت تحریم های سازمان ملل و جامعه بین المللی است ، بیانگر آن است که کره در حال انجام “تحریم ثانویه” است ، یعنی. وی گفت: “این تحریم های ثانویه است و با توافق هسته ای کره و آمریکا مغایرت دارد.”

رئیس کیم تأکید کرد ، “دولت باید به تنهایی درخواست تحقیق و بازرسی فعال کند ، و اگر دولت آن را فاش نکند ، لازم است واقعیت ها در سطح شورای ملی بررسی شود.”

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]