[ad_1]

کیم جونگ اون ، رئیس کمیته واکنش اضطراری دولت خلق ، گفت که وی از این سوicion ظن که دولت احداث نیروگاه هسته ای در کره شمالی را تشویق کرده است ، شوکه و متعجب شده است.

بعد از ظهر 29 ، رئیس جمهور کیم بیانیه ای صادر کرد و گفت که دولت مون جائه این تلاش کرده است نیروگاه هسته ای کره را ببندد و یک نیروگاه هسته ای در کره شمالی بسازد. در سطح ، نه برخی از مقامات دولتی او این را فاش کرد.

وی سپس تأكید كرد كه واقعیت این انتقال ، فراتر از تصور ، باید به وضوح آشكار شود ، و گفت كه این نكته ای است كه می توان با استفاده از آن حدس زد كه سیاست یك جانبه پس از انرژي هسته ای كه توسط دولت مون جائه چین انجام شد ، برای چه كسی در نظر گرفته شده است .

رئیس جمهور کیم در مورد سو susp ظن دستکاری در توانایی اقتصادی نیروگاه هسته ای Wolseong 1 گفت که اسناد مربوطه که توسط مقامات دولتی حذف شده چیزی شبیه جعبه سیاه است که شامل تمام خاموش شدن زود هنگام نیروگاه های هسته ای است که نیروهای حاکم در تلاش بودند تا کریا

پرزیدنت کیم تأکید کرد که دادستانی باید از طریق تحقیقات بیشتر به حقیقت اساسی پی ببرد و تأکید کرد که قدرت مردم همچنین یک کمیسیون حقیقت یاب تشکیل خواهد داد تا همه آنچه دولت سعی دارد پنهان کند را کشف کند.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]