[ad_1]

وی بارها تأکید کرده است که کره شمالی ، که با گسترش خودمختاری محلی و محلی رشد اقتصادی را تقویت کرده است ، اخیراً “بهبود خود ملی” را ارتقا داده و کنترل شدیدی را در سطح مرکزی به دست آورده است.

حزب کارگر ، یک آژانس کارگری ، در سرمقاله “بازیابی خود ، ملی ، برنامه ریزی شده و علمی” در تاریخ 29 ، گفت: “اقتصاد سوسیالیست می تواند به طور کامل پتانسیل توسعه خود را خلاصه کند و پتانسیل پایان ناپذیر خود را فقط در عملیات مشترک و فرماندهی در سراسر کشور.

وی سپس بر لزوم برنامه ریزی و اجرای اقتصادی ملی ، برنامه ریزی شده و علمی تأکید کرد و گفت: این باید تحت کنترل یکپارچه و مدیریت استراتژیک دولت ، یک خودکنترلی متمرکز باشد.

کره شمالی به مشاغل و جوامع محلی اختیار داده و اعتماد به نفس را تشویق کرده است ، اما وقتی مشکلات مختلفی در این روند بوجود آمد ، به نظر می رسد کارت Single Card دوباره پس گرفته شده است.

روزنامه می گوید: “هر بخش و هر واحدی هرگز مستقل نیستند ، كه من بتوانم از آن به تنهایی زندگی كنم.” او گفت دیوانه است.

وی همچنین افزود: “اگر از نظر ملی پروژه های اقتصادی اجرا نشود ، بسیاری از واحدها تلاش ها ، مواد و منابع خود را صرف حل همین مسئله می كنند كه منجر به از دست دادن كارهای اجتماعی خواهد شد.”

از زمان روی کار آمدن کیم جونگ اون ، کره شمالی سیستم سوسیالیستی مدیریت مسئولیت شرکتی (سیستم حاکمیت شرکتی) را معرفی کرده است که عامل اقتصاد بازار را به اقتصاد برنامه ریزی شده اضافه کرده است.

با گسترش استقلال شرکت ها در فعالیت های مدیریتی مانند تولید ، فروش و سرمایه گذاری ، آنها می توانند با توجه به نتایج خود از مشوق ها بهره مند شوند.

با این حال ، در این روند می توان تفسیر کرد که عوارض جانبی رخ داده است ، مانند شرکت هایی که فقط سعی در تأمین منافع کشور دارند و نه منافع ملی.

مقامات اقتصادی کره شمالی اخیراً در مصاحبه ای با حزب کارگر نشان دادند که آنها در حال انتخاب و جمع بندی یک واحد نمایشی برای اجرای صحیح سیستم حاکمیت شرکتی و جستجوی راه حل مناسب بین فرماندهی و کنترل مرکزی و حاکمیت شرکتی هستند. مشاهده می شود

تأكيد بر سياست اقتصادي “متمركز” همچنين احتمال اصلاح سيستم رقابت استاني را كه موجب توسعه مستقل اقتصادي منطقه مي شود ، افزايش داده است.

در پایان هشتمین کنگره حزب ، رئیس جمهور کیم گفت ، “از این پس ، بیایید بر توسعه اقتصاد محلی و بهبود زندگی مردم محلی تمرکز کنیم.” منطقه می تواند پایگاه اقتصادی خود را به طور کامل ایجاد کند. “شما باید آن را مطابق نقشه درست بسازید و همانطور که می دهید کمک کنید.”

(اخبار Yonhap / عکس = اخبار مرکزی Chosun ، اخبار Yonhap)

[ad_2]