[ad_1]

تذکر فرماندار

خدمات سیاسی Yektapress ؛ در چند روز گذشته فیلمی در حومه مراسم افتتاحیه و حفاری در مشکین شهر به نمایش درآمده است که فکر بسیاری را برانگیخته است. هنگام افتتاح این پروژه ، فرماندار مشكین شهر به آیت الله آملی ، نماینده ولی فقیه اطلاع داد كه امروز تولد رهبر است و تولد وی را تبریک گفت!

بلافاصله آیت الله آملی ، در سخنان جدی استاندار ، گفت: “آقای استاندار ، تولد مقام معظم رهبری را تبریک می گویم. متشکرم ، اما ما این را از آقای استاندار نمی خواهیم. کشف (حفاری) باید رفع شود ، آنها را اصلاح کنید ، وظیفه شماست که به چنین چیزهایی تبریک نگویید ، من واقعاً از ادارات دیگر شکایت دارم ، اگر استاندار نبود ، این درست نبود ، شما آن را به مدت یک سال به تعویق انداختید ، اکنون تبریک می گویید؟ »

بازدید: 36

در مورد این رفتار استاندار و سخنان تحسین برانگیز آیت الله آملی ذکر چند نکته ضروری است:

1- اول از همه ، چنین تبریک هایی از طرف استاندار می تواند به چه معنا باشد؟! آیا معنایی غیر از ریا و چاپلوسی دارد؟! آیا رهبر معظم انقلاب از چنین رفتاری راضی هستند؟ اگر نگاهی به گفته های وی بیندازیم ، مشخص می شود که وی با چه لجاجتی مخالف چنین رفتاری است. این مدیریت خطر تملق و چاپلوسی را یکی از آسیب های کارمندان جمهوری اسلامی می داند و همیشه به کارمندان هشدار داده است که به چنین افرادی اعتماد نکنند: «از سخنان نرم و دلنشین چاپلوسان ناامید نشوید. “اگر این را مشاهده کنیم ، فکر می کنم برای ما بسیار مفید باشد.” (دیدار با اعضای کابینه ، 17 ژوئیه 1884)

یا در مورد دیگری ، رهبر معظم انقلاب در بخشی از خطبه های نماز جمعه خود در سال 1988 فرمودند: “یکی از ویژگی های امیرالمومنین در رفتار سیاسی این بود که از مردم می خواست با او تملق صحبت نکنند ، چاپلوسی. ، مصنوعی را در برقراری ارتباط با او صرف نکنید. در میانه یکی از خطبه های امیرالمfulمنین – یکی از آن خطبه های فصیح و عجیب امیرالممنین است – مردی برخاست و شروع به ستایش امیرالم toمنین (ع) کرد؛ وی از سخنان و محتوای این امام ، امیرالم .منین (ع) را ستایش و ستایش می کند. هنگامی که سخنان وی تمام شد ، امام تقریباً همان اندازه که گفته بود – و آنچه را که شخص در نهج البلاغه و مقداری که سید رضی انتخاب کرده است – می بیند ، به او رو آورد – او به توصیه این مرد صحبت می کند تا با من صحبت نکند. در این راه در میان آنها این جمله معروف وجود دارد: “بنابراین همانطور که اجباری صحبت می کنید با ما صحبت نکنید”؛ با من مثل آنها که با پادشاهان ، با زورمندان صحبت می کنند صحبت نکن. »

2- اما رهبر انقلاب در پاسخ به برخی از این رفتارها در عمل آنها چه رفتاری از خود نشان دادند؟

آ / در فروردین سال 94 ، در هنگام سفر سالانه مقام معظم رهبری به مشهد مقدس ، مهماندار هواپیما از تهران به مشهد به طور معمول برای سعادت امام و شهدا از مسافران استقبال و برای مقام معظم رهبری دعا و سلامتی آرزو کرد. آنها در میدان بودند. آنها از شنیدن این سلام و احوالپرسی از بخش آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب ناراحت شدند و به مسئولان مربوطه دستور دادند که این بخش را به سرعت از متن سلام مهمانداران حذف کنند.

ب / در سال 1990 ، هنگام ملاقات اعضای مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب ، هنگامی که یکی از اعضای مجلس با توصیف رهبری ، تعابیر و تعریف های اغراق آمیزی انجام داد ، رهبر معظم انقلاب پاسخ دادند: “اینها تفسیر به پیشرفت کمک می کند. م Didثر نبود “.
حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به اظهارات نماینده نیز گفتند: “این سخنان مرا شرمنده می کند و به ضرر من و سخنران است.”

J / رهبر معظم انقلاب سال 1991 با حضور فرماندهان ارتش ، از استفاده از اصطلاح “فداکاری رهبر معظم انقلاب” در مراسم رسمی نیروهای مسلح انتقاد کردند و گفتند: “نه خدا راضی است و نه احکام اسلام به ما اجازه می دهد بگویید که ارتش یا عناصر ما به خاطر کسی در حال مرگ هستند. نه بله ، بگذارید همه برای اسلام بمیرند. “کسی برای اسلام خواهد مرد.” این شعار پس از اظهارات در سایر مراسم رسمی رسمی بعدی حذف شد.

این رفتار رهبر معظم انقلاب به روشنی نشانگر این واقعیت است که آنها بطور قطعی مخالف چنین چاپلوسی و ریاکاری در مناطق مختلف کشور و توسط افراد مختلف کشور هستند.

3- نکته دیگر اینکه پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمود:از چهره های تسبیح شده بر حذر باش. خاک را به آرامی بپاشید. هشدار آیت الله آملی مانند پاشیدن خاک بر روی صورت فرماندار چابلوس بود تا عبرت دیگران باشد و از چنین رفتاری پرهیز کند.

بدیهی است که آرزوی مقام معظم رهبری برای سلامتی ، هنگامی که بر اساس دعا پاسخ داده شود ، قابل قبول اما ستودنی است ، اما چنین اقدامی توسط این مقامات در واقع بازی مفاهیم ارزشمندی برای پوشاندن ضعف و سو mis مدیریت است.

[ad_2]