[ad_1]

تعداد عفونت های ویروس کرونا در حال کاهش است. طبق آمار ، تا 7 ژوئن ، 32 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا (COVID-19) در آذربایجان ثبت شده و 221 نفر تحت درمان قرار گرفته اند.

براساس ستاد عملیاتی کابینه وزیران ، چهار نفر با نتایج آزمایش مثبت جان خود را از دست دادند.

تاکنون در کل 334،747 نفر به ویروس کرونا در کشور آلوده شده اند که 327،114 نفر تحت درمان قرار گرفته و 4،945 نفر فوت کرده اند. تعداد بیماران فعال 2688 نفر است.

در طی روز گذشته ، 4673 آزمایش برای تشخیص عفونت های جدید انجام شده است و تاکنون در مجموع 3،572،418 آزمایش انجام شده است.

آیا این ارقام نشان می دهد که همه گیری در حال پایان است؟

لازم به ذکر است که تعداد افراد آلوده به ویروس در تابستان سال گذشته کاهش یافته است. با این حال ، پزشکان موج بعدی را در پاییز پیش بینی کردند ، تعداد عفونت ها افزایش می یابد. اما من تعجب می کنم که آیا برای ماه های پاییز امسال چنین افزایشی وجود دارد؟

به هر حال ، روز گذشته واکسن Pfizer علیه ویروس کرونا در آذربایجان معرفی شد. مرکز بهداشت باکو ، واقع در خیابان آزادلیگ 112 ، و بیمارستان بالینی مرکزی در خیابان 5 ظریفا علیوا برای استفاده از واکسن طراحی شده اند که باعث افزایش انتخاب شهروندان می شود. هر شهروند بالای 18 سال و بدون موارد منع مصرف می تواند واکسینه شود. واکسن فایزر توسط سازمان بهداشت جهانی شناخته شده است. بنابراین ، واکسن های CoronoVac ، Vaxzevria ، Spunik V و Pfizer در حال حاضر در کشور ما استفاده می شود. اما کدام یک از این واکسن ها موثرتر هستند؟

Mardan Aliyev متخصص کبدی بیماری های عفونی به musavat.com گفت که تعداد عفونت ها همچنان رو به کاهش است:

“اطلاعات امروز از دیروز یکشنبه به شدت کاهش می یابد. به طور کلی در حال کاهش است. عفونت های کمتری وجود خواهد داشت. اکنون می توانیم از بیماری همه گیر خداحافظی کنیم.”

این متخصص بیماری های عفونی همچنین درباره تغییر وضعیت در پاییز اظهار داشت:

“البته ، امسال متفاوت است. تابستان سال گذشته ما پیش بینی کردیم که تعداد موارد در پاییز بیشتر باشد. اما اکنون وضعیت متفاوت است ، زیرا اکنون افراد آلوده بیشتر هستند ، مصونیت طبیعی وجود دارد. تعداد واکسیناسیون ها اگر هم ایمن سازی طبیعی و هم مصنوعی وجود داشته باشد ، اگر 60٪ از جمعیت واکسینه شوند ، همه گیری تمام شده است ، من فکر می کنم ما قبلاً این کار را انجام داده ایم و در بیمارستان ثبت نشده اند.

بعلاوه ، برخی از کسانی که در واقع آلوده بودند نتیجه آزمایش منفی داشتند ، یعنی. در همه دنیا اینگونه است. با توجه به همه اینها ، ما می توانیم در مورد همه گیری خوش بین باشیم. تا پاییز کاهش می یابد ، اما به طور دوره ای فصل همیشه مانند آنفولانزا خواهد بود. “

M. Aliev همچنین در مورد اینکه کدام واکسن موثرتر است صحبت می کند:

واکسن Pfizer با جدیدترین فناوری ساخته شده است. این روش بهتری در نظر گرفته می شود. هر واکسنی مزایا و معایب خود را دارد. بگذارید فقط بگوییم CoronaVac که ما استفاده می کنیم بد نیست ، بلکه به روش سنتی ساخته شده است. از کودکی به یاد می آوریم که در دوران اتحاد جماهیر شوروی ، واکسن ها بر اساس ویروس های غیرفعال ساخته می شدند. این یک روش اثبات شده است. اما Pfizer مبتنی بر آخرین فناوری است که دقیق تر در نظر گرفته شده است قابل استفاده است همه واکسن ها قبلاً در سه مرحله آزمایش شده اند ، با عوارض جانبی اندک و بیش از 90 درصد اثر. به همین دلیل لازم نیست اینجا انتخاب کنید. “

نیلوفر ممدووا ، دستیار پزشک در گروه بیماری های عفونی در دانشگاه پزشکی آذربایجان ، نیز گفت که در هفته های اخیر عفونت رو به کاهش است.

“ما شاهد کاهش چشمگیر آمارها هستیم. این به ما امید می دهد که در چند ماه آینده (حداقل تا سپتامبر) شاهد عود بیماری نباشیم. این به دلیل شرایط آب و هوایی و افزایش استفاده از ماسک های اجتماعی است. ، گروهی از افراد در حال بهبودی و مصونیت از این بیماری ، واکسیناسیون گروهی از افراد ، اعمال محدودیت در م institutionsسسات آموزشی ، مترو ، “مرکز” نشان می دهد که این بیماری در حال کاهش است. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که چه بلایی سر ما خواهد آمد این ویروس به طور مداوم در حال جهش است. هیچ کس نمی تواند بگوید کدام جهش رخ می دهد. این به ما دلیل می دهد که بگوییم مردم باید مسئولیت خود را بخصوص در پاییز دوباره افزایش دهند. کسانی که واکسینه نشده اند باید واکسینه شوند. “

Milli.Az[ad_2]