[ad_1]

وزارت اتحادیه گفته است که برای تصویب بیانیه بیانیه پانمونجوم که توسط رهبران کره شمالی و کره جنوبی در سال 2018 توافق شده ، تصویب خواهد شد.

وزارت وحدت گفت که این نهادینه سازی روابط بین کره ای را از طریق یک گزارش تجاری که توسط کاخ آبی در سال 2021 تهیه شده است ، ارتقا می دهد.

حزب دموکرات برای تصویب توسط شورای ملی در دهه 1920 تلاش می کرد ، اما به دلیل مخالفت ها نتوانست موضوع خلع سلاح هسته ای کره شمالی را مطرح کند.

در بیست و یکمین شورای ملی ، جایی که یک حزب حاکم عظیم متولد شد ، سال گذشته ممنوعیت جنگ با کره شمالی تصویب شد و آستانه تصویب لایحه ای به رهبری حزب حاکم کاهش یافت.

یک مقام وزارت اتحادیه در توجیهی کتبی گفت که “موضع ثابت دولت این است که برای نهادینه سازی روابط بین کره ای و توسعه روابط پایدار بین کره ای ، باید بیانیه Panmunjom تصویب شود.”

وی سپس گفت: “جدول زمانی مشخص برای ارسال از طریق مشاوره با وزارتخانه های مربوطه توافق خواهد شد” و وی جدول زمانی دقیق را حفظ کرد.

اشاره شده است که در این گزارش یافتن ترفندی برای قطع روابط بین کره ای دشوار است.

وزارت اتحادیه گفته است که در سال جاری بر بازسازی سیستم گفتگوهای پایدار تمرکز خواهد کرد و احیای خطوط ارتباطی بین کره ای را به عنوان یک اولویت اصلی ارتقا خواهد داد.

وزارت وحدت همچنین اعلام کرد که برنامه ای را برای گفتگوهای مشترک در بخشهایی مانند بهداشت ، قرنطینه ، بلایای آب و هوایی و واکنش در برابر بلایا و همچنین گسترش روشهای تبادل که در پاسخ به پیری تقسیم شده خانواده ها.

اگرچه در شرایط کرونا 19 ، تغییر سریع آن نیز دشوار است ، زیرا کره شمالی قصد دارد طرحی را دوباره معرفی کند که تاکنون پاسخی نداده است.

(عکس = با مجوز از وزارت وحدت ، یونهاپ نیوز)

[ad_2]