[ad_1]

انتخابات

طبق گزارش ها خدمات سیاسی Yektapress سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز ، 28 ژوئن 1400 ، ساعت 7:00 صبح به دستور رحمانی فضلی ، وزیر کشور ، در سراسر کشور و شعب اخذ رأی در کشورهای خارجی آغاز شد.

طبق گزارش های محلی ، حضور مردم در ساعات اولیه بسیار گسترده و غیرقابل پیش بینی است. در برخی از شهرها ، مشارکت بالای رای دهندگان منجر به کمبود تعرفه های رای گیری شده است.

فرماندار شهرستان تفت با بیان اینکه مشارکت شهروندان در این شهرستان خوب و پرشور بود ، گفت: در این شهرستان مشارکت بالای 52 درصد بود بنابراین شهر تفت با کمبود تعرفه رای گیری روبرو شد.

در شهرهای مختلف ، حضور گسترده اولین بولتن روی صندوق های رای بسیار مشهود است ، این حضور در کرمان و شیراز بسیار مشهود است و بازتاب گسترده ای دارد.

همچنین ، از آغاز رسمی روند رأی گیری تا ساعت 14:00 روز جمعه ، 19 ژوئن ، 4133 مورد تخلف در انتخابات عمومی در سیستم نظارت ثبت شده است که توسط کارشناسان ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات کنترل می شود.

بر این اساس ، شکایت اصلی تأخیر در شروع روند رأی گیری ، کندی دستگاه های احراز هویت الکترونیکی ، درج نام کاندیداهای استعفا شده ریاست جمهوری در تبلیغات حوزه های رای دهی و س theال از عوامل اجرایی در مورد اینکه برای کدام انتخابات قصد شرکت در انتخابات را دارند. و گزارش های ثبت شده در سیستم مردم کنترل می شود.

احتمال زیاد شرکت در انتخابات

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: آماری که من 20 دقیقه قبل از مشارکت مردم دیدم و هر زمان به آن اضافه شد نشان می دهد که در این دوره از انتخابات مشارکت خوبی خواهیم داشت.

درویشیان با بیان اینکه ارزیابی ما از وضعیت انتخابات خوب بوده است ، گفت: در پیکربندی برخی شعب خوزستان مشکلی وجود دارد که در حال حل است. اما به غیر از خوزستان ، در هیچ استان دیگری مشکلی ایجاد نشده است.

وی تاکید کرد: برای برخی دستگاه ها مشکلات فنی وجود داشت که درصد بسیار کمی است. در شعبي كه نمي توانستند بصورت آنلاين رأي دهند ، آنها اين كار را بصورت آفلاين انجام دادند و به محض برطرف شدن مشكل ، اطلاعات آنها بايد در سيستم آنلاين منعكس شود.

[ad_2]