[ad_1]

Milli.Az مقاله ای از فیتوتراپیست معروف فوزولی حسین اف را ارائه می دهد.

اولین پاسخ به این سوال که مصونیت چیست “مقاومت بدن در برابر بیماری” است. اما چگونه بدن می تواند کمتر در معرض بیماری باشد و با آن راحت تر باشد؟ بعضی از افراد با زیاد غذا خوردن راهی برای انجام این کار پیدا می کنند ، برخی دیگر با زیاد خوابیدن.

خدا زندگی خاصی به ما عطا کرده است ، ما می توانیم این زندگی را هم سالم و هم بیمار داشته باشیم. ما باید به گونه ای زندگی کنیم که روحی که خداوند به ما سپرده است همیشه سالم باشد. اساس ایمنی هنوز در رحم است. هنگامی که زنان باردار میوه و سبزیجات زیادی می خورند ، آب خام می نوشند ، به فضای باز می روند و از خود در برابر اعصاب محافظت می کنند ، سیستم ایمنی کودک نیز به درستی شکل گرفته است.

تلاش برای زایمان طبیعی بسیار مهم است ، زیرا این مزایای زیادی برای سیستم ایمنی نوزاد دارد. مادران باید تا آنجا که ممکن است شیر ​​دهند. اگرچه در تبلیغات تلویزیونی گفته نشده كه غذاهای مصنوعی مفیدتر از شیر مادر هستند ، اما این ایده ها بی اساس هستند. زیرا شیر مادر حاوی آنتی بادی های خاصی است که به بدن کودک وارد می شود و مصونیت ایجاد می کند.

برای سالم ماندن چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

در وهله اول ، شناخت و رد غذاهایی که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند ضروری است. اینها شامل نان سفید ، شیرینی ، چیپس ، نوشابه گازدار ، غذای کنسرو شده ، کالاهای پخته شده است. به طور کلی ، غذاهای طبیعی باید در صورت امکان ترجیح داده شوند ، زیرا مواد افزودنی در غذاهای آماده شده صنعتی تأثیر منفی بر ایمنی دارند.

مهم است که قبل از هر وعده غذایی میوه ، سالاد و سبزیجات بخورید ، هر بار فقط یک نوع غذا بخورید و غذاها را با هم مخلوط نکنید. به خوردن بیش از حد گوشت عادت نکنید ، آن را با غذای فرهنگی پر نکنید ، گرسنه نخورید ، اشباع نشده از میز خارج شوید. هنگام خوردن مقدار زیادی سبزیجات ، پیاز و سیر بخورید. میوه را نیم ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از غذا میل کنید.

هر روز حدود 2 ساعت پیاده روی در فضای باز قدرت بدن را افزایش می دهد.

یکی از دشمنان اصلی ایمنی ، فشار عصبی است. از خود در برابر عصبی بودن و استرس محافظت کنید.

عادت کنید که بعد از غذا 1 فنجان ماست یا کفیر بنوشید ، که برای میکرو فلور روده مهم است. برای 2 لیتر در تابستان و 0.8 لیتر آب خام در زمستان. برای 1 فنجان شربت عسل در روز بهتر است با سرکه سیب مخلوط شود. نوشیدن 1 قاشق غذاخوری روغن زیره سیاه در روز باعث افزایش ایمنی می شود. بابونه ، لیندر ، دازیوتو ، گیاه چنار ، ریشه شیرین بیان ، آندیس ، بوقلمون چوبی ، گل رز ، گل ذرت ، زعفران ، زنجبیل ، دارچین ، کاملیا ، رزماری ، مریم گلی ، آفتابگردان ، گل آویشن ، آویشن ، باسن و باسن یا با گرفتن 3 فنجان چای ایمونوتایا در روز به مدت 10 روز ، ما سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنیم.

خمیر تقویت کننده ایمنی:

– پودر زنجبیل – 50 گرم

– پودر ریشه جینسنگ – 50 گرم

– گرده – 50 گرم

– پودر بوقلمون Ud – 50 گرم

– پودر ریشه اکیناسه – 50 گرم

– پودر ریشه شیرین بیان – 50 گرم

– عسل – 750 گرم

– ملاس گل همیشه بهار – 750 گرم.

میوه های فصلی زیادی بخورید ، به مکان هایی که بیماری های عفونی غالب است نروید. برای سالم بودن فرد ، خون تأمین کننده مواد مغذی و اکسیژن به اندامها باید تمیز و تمیز باشد. برای این منظور ، انجام دو مرتبه حجاب در سال و همچنین قرار دادن زالو در سال دو بار و هر بار 40 بار مفید است.

می توانید یک خمیر مخصوص درست کنید تا ایمنی بدن شما در سطح بالایی حفظ شود. بزرگسالان باید 1 کیلوگرم دو بار در سال و کودکان 0.5 کیلوگرم بخورند. مقدار مصرف به شرح زیر است: بزرگسالان 1 قاشق چای خوری ، کودکان نصف قاشق چای خوری 3 بار در روز قبل از غذا مصرف می کنند.

Milli.Az[ad_2]