[ad_1]

مقامات دیپلماتیک کره و ژاپن امروز (پانزدهم) در سطح مدیر بحث و گفتگو کردند و در مورد منافع مشترک تبادل نظر کردند.

وزارت امور خارجه گفت که کیم جونگ اون ، مدیر آسیا و اقیانوسیه امروز حدود یک ساعت و 45 دقیقه با آقای تاکهیرو فوناکوشی ، مدیر مناطق آسیا و اقیانوس وزارت امور خارجه ژاپن دیدار کرد.

در این نشست ، دو طرف مواضع خود را در مورد رای اخیر دادگاه کره در مورد قربانیان زنان تسلیت در ارتش ژاپن توضیح دادند ، اما مشخص است که آنها فاصله را کاهش نداده اند.

وقتی دادگاه ناحیه مرکزی سئول در مورد دادخواست خسارت 12 زن تسلیم کننده علیه دولت ژاپن در روز هشتم رای داد ، “پرداخت 100 میلیون درآمد به ازای هر نفر” ، دولت ژاپن از “غیر قابل قبول بودن” پشیمان شد. بیان می شود

در آن زمان ، دولت کره گفت: “من تمام تلاش خود را برای بازگرداندن عزت و عزت قربانیان تسلی دادن زنان انجام خواهم داد” و در عین حال تلاش خود را برای ادامه همکاری کره و ژاپن انجام داد.

گزارش شده است که هر دو کره و ژاپن درباره تصمیم دادگاه کره در مورد استخدام اجباری ، محدودیت صادرات از دولت ژاپن و آب آلوده تصفیه شده در نیروگاه هسته ای فوکوشیما ژاپن در یک کنفرانس ویدئویی در سطح مدیر دیپلماتیک بحث کرده اند.

وزارت امور خارجه توضیح داد که دو کشور توافق کردند که برقراری ارتباط و گفتگوی مداوم برای حل مسائل موجود بین کره و ژاپن مهم است و تصمیم گرفتند رایزنی های نزدیک بین مقامات دیپلماتیک را ادامه دهند.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]