[ad_1]

آگاباباباباسوف 18 ساله در جنگ های میهنی در گروه های مهاجم ارتش ما شرکت کرد و در نبردهای واقع در Fuzuli قهرمانانه جنگید.

Milli.Az AZERTACطبق گزارش APA ، آگابابا از کودکی عملکرد بدنی بالایی داشته است. به همین دلیل جاسوسی برای خدمت سربازی انتخاب شد.

صفر آباسوف ، پدر شهید ، گفت که آگابابا در آوریل سال گذشته به خدمت سربازی اعزام شد.

“او حدود پنج ماه در ارتش بود. وی به عنوان جاسوس خدمت كرد. من در 19 سپتامبر به آژآبادی رفتم. وی درگیر آموزش بود. وی یك روز قبل از جنگ با خانه تماس گرفت. وی گفت كه بدون نگرانی در مورد او برای اطلاعات خواهد رفت. در واقع ، او به جبهه فضولی رفت. در تاریخ 29 سپتامبر ، آنها گفتند یک شهید به روستا می آید. ما نمی دانستیم او کیست. سپس یک مقام محلی آمد و به من گفت که پسرم آگابابا شهید است. او به بچه های روستا گفت که خاطره مرا در کوچه شهدا جاودانه خواهید کرد. “من مادر دانشجو ، سربازی بودم و مادر شهید نامیده می شوم. هنگامی که جنگ آغاز شد ، او در گروه اول حملات علیه دشمن بود. او در اثر انفجار گلوله کشته شد. خداوند همه شهدای ما را بیامرزد. “

آگابابا آباسوف در سال 2002 در روستای اوزونبویاد در شابرا متولد شد. اگرچه او می خواست در آکادمی دولتی فرهنگ جسمی و ورزشی آذربایجان تحصیل کند ، اما فقط در آزمون استعداد موفق نشد. وی سپس در کالج اقتصادی اجتماعی دولتی گوبا پذیرفته شد. وی پس از بازگشت از خدمت سربازی می خواست ادامه تحصیل دهد.

Firangiz Abasova ، مادر شهید ، گفت: “ما ده روز قبل از مرگ او ملاقات کردیم. او با افتخار از ما تشکر کرد و گفت که به عنوان رئیس مانگا منصوب شده است. او پسری شجاع و وطن دوست بود. من برای کسی درد نمی خواهم. این دشوار است. بار. اما من افتخار می کنم زیرا پسرم شهید شد. ” .

آگابابا که رئیس خانه است ، یک خواهر و برادر دارد.

“من نمی توانم با غیبت او کنار بیایم. دلم برای برادرم بسیار تنگ شده است. وقتی پدربزرگم به خدمت سربازی رفت ، به من گفت که خواهرم سرباز است ، هر اتفاقی می تواند بیفتد. من ناراحت نیستم. او گفت که خوشحال می شوم که برای میهن شهید شوم ، او وارد می شود ، می گوید: “خواهر ، برای من گریه نکن. من نمرده ام.” من افتخار می کنم که برادرم پسری وطن پرست و شجاع بود. آگابابا نشان داد که آماده مرگ برای کشورش است. خدا به همه شهدای ما برکت دهد. “رمضیا تیموروا ، خواهر شهید گفت.

شهید آگابابا آباسوف در قبرستان روستای اوزونبویاد به خاک سپرده شده است. این روستا در جنگ بزرگ میهنی 3 شهید از دست داد.

پس از مرگ جنگجو ، به قهرمان نشان “برای آزادی فوزولی” و “برای سرزمین مادری” اعطا شد.

Milli.Az[ad_2]