[ad_1]

سید ابراهیم رئیسی

طبق گزارشات سرویس سیاسی یکتاپرس ؛ صبح امروز سه شنبه 3 مرداد 1400 مراسم تحلیف در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد. در این مراسم ابتدا رحمانی فضلی گزارشی از روند انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرد. در پی تأیید رئیس جمهور تازه منتخب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی ، سید ابراهیم رئیسی در عرض چند دقیقه نظرات خود را بیان کرد. در زیر به مهمترین اظهارات دکتر رئیسی ، رئیس جمهوری اسلامی ایران اشاره می کنیم:

* شرط ادب و احترام در تأیید رهبری انقلاب این بود که دست او را بوسیدم ، اما در شرایط کنونی از این موفقیت محروم شدم.

* خداوند متعال را سپاس می گویم و در آستانه خداوند می ایستم و از نعمت های بی شمار او ، به ویژه اعتماد مردم و برکات رهبری تشکر می کنم. خورشید درخشان مردم سالاری دینی بیش از 40 سال پیش به رهبری امام بزرگوار و با تلاش های فراوان افراد بزرگ و وظیفه شناس در این سرزمین طلوع کرد و مدل جدیدی از حکومت به جهان ارائه شد.

* دولت و کارکنان مردم عزیز 40 سال تلاش کردند تا در این 40 سال به دموکراسی دست یابند و نیاز به مشکلات و شکایات وجود داشت.

* در این انتخابات ، مردم با وجود تمام دشمنی دشمنان و وضعیت سلامتی و کرونری و مشکلاتی که وجود داشت ، حضوری باشکوه داشتند و حماسه ای بزرگ خلق کردند. حماسه ای که دشمنان را ناامید کرد و به دوستان امید داد.

* پیام مردم در 28 ژوئن پیام تغییر ، عدالت ، مبارزه با فساد ، فقر و تبعیض بود. پیام مردم در 28 ژوئن پیام اجرای سیاست های اعلام شده از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. این پیام توجه به ارزشهای والای انقلاب اسلامی و پاسداری از خون پاک شهدا و پاسداران ارزشمند آنها بود.

* پیام 28 ژوئن ضرورت حل مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جامعه بود. اینها پیامهایی بود که مردم از دولت به آنها رای دادند. آنها از دولت جدید می خواهند که به عدالت برسد. برای مبارزه با فساد و پایان دادن به روابط اداری ناسالم ، جستجوی رانت و هرگونه ارزش ضد ارزش که هیچ ربطی به اساس انقلاب و ارزشهای این کشور ندارد.

* در یک کلمه و جمله باید بگویم که پیام مردم در 28 ژوئن پیام تغییر در وضعیت کنونی بود و از دولت خواست تا به وضعیت اقتصادی و تورم بالای 44 درصد و رشد نقدینگی 680 درصد پایان دهد. به

* بدهی دولت از سال 1994 سه برابر شده است. علاوه بر این ، کسری بودجه 450 هزار میلیاردی یکی از مشکلاتی است که زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است و امروز هم به دلیل دشمنی دشمنان و هم به دلیل کاستی ها و مشکلات داخلی ما نمی بینیم.

مشکلات اقتصادی و فرهنگی ، مسأله بیکاری و مسکن و دیگر مسائلی که مردم امروز از آنها شکایت دارند باید تغییر کند. آنچه بیشترین مشکلات را ایجاد کرده است و علاوه بر آسیب میزهای مردم و خسارت به مشاغل مردم ، آسیب اعتماد مردم است.

* مردم ایالت می خواستند این خسارت را جبران کرده و اعتماد را به مردم بازگردانند و فاصله بین ملت و دولت را کاهش دهند ، زیرا رابطه ملت و دولت می تواند برای همیشه بسیار مهم باشد.

آنچه مردم از دولت جدید می خواهند تغییر است. این تغییر برای کشور اجتناب ناپذیر است. این تغییر باید رخ دهد ، برنامه دولت برنامه تحول است.

* در این تحول ضروری ، لازم است همه روشنفکران ، اندیشمندان ، کارمندان ، افراد نگران و اقوام نقشه ای بسازند ، همه مردم شرکت کنند و به میدان بیایند ، و این امکان پذیر است. ما قطعاً به دنبال رفع تحریم های ظالمانه خواهیم بود ، اما مطمئناً توده مردم را از نظر اقتصادی مشروط نخواهیم کرد و اراده بیگانگان را ملزم نخواهیم کرد ، مطمئناً مسائل پیش روی دولت را پیگیری خواهیم کرد.

* ریسی در ادامه کسری بودجه ، بازار سرمایه و ثبات بازار سرمایه و سهام ، کنترل تورم و تورم و تاج را از مشکلات فوری و ضروری دولت برشمرد.

* بحث آب و برق و بسیاری از الزاماتی که امروزه وجود دارد. من از همه دولتمردان دولت دوازدهم می خواهم که خسته نباشند. اما امروز کارهای زیادی وجود دارد که دولت باید انجام دهد. با نگاهی به چالش های پیش رو ، ما یک برنامه تحول فوری ، فوری و کوتاه مدت ایجاد کرده ایم ، که از آن حدود 10 موضوع کلیدی امروزه با دولت مواجه است.

* برنامه تحول چهار ساله که اساس برنامه هفتم در کشور خواهد بود. اجرای طرح تحول چهار ساله دولت که به زودی در اختیار نخبگان ، اندیشمندان و صاحب نظران قرار می گیرد و به نفع همه خواهد بود ، مبنای اجرای برنامه هفتم توسعه کشور قرار می گیرد.

* امیدواریم در این برنامه تحول همه ذینفعان بدون نگاه به خط ، جناح و گروه سیاسی اظهار نظر کنند.

* ما می توانیم همراهان خود باشیم. ما مطمئن هستیم که با وجود همه موانع و مشکلات پیش رو ، خدا را شکر راه حل و اراده ای جدی برای حل مشکلات وجود دارد.

* انشاءالله شرایط به نفع مردم و ارزشهای انقلاب اسلامی که از رهبر معظم انقلاب ، مردم عزیز ، خانواده های محترم شهدا ، ایثارگران و فرهیختگان انتظار می رود ، تغییر کند. علاوه بر این ، با حفظ تمام خدماتی که تاکنون ارائه شده است ، باید با استفاده از تمام تجربیات ، گام هایی در جهت پایداری تیم برداشته شود.

در خاتمه ، می گویم: پروردگارا ، تو به خوبی می دانی که چه چیزی باعث حضور من در این زمینه به عنوان یک دانشجوی خدمتگزار می شود. اگر خدمت به مردم نبود ، اگر ایجاد باز نبود ، اگر عدالت در یک کلمه نبود ، حضور خادم در این زمینه معنا نخواهد داشت.

[ad_2]