[ad_1]

 ازسرگیری مذاکرات احیای برجام

به گزارش گروه بین الملل «یکتاپرس» ، یک مقام ارشد اروپایی از سرگیری مذاکرات درباره احیای شورای امنیت سازمان ملل متحد در اوایل سپتامبر (اواسط سپتامبر) خبر داد.

خبرنگار وال استریت ژورنال در توییتر نوشت: “یک مقام ارشد اروپایی گفت بهترین حدس او این بود که مذاکرات با ایران در وین در اوایل سپتامبر از سر گرفته شود.”

نماینده اروپایی تأکید کرد که این تنها فرض او بود و ابراز امیدواری کرد که این اتفاق زمانی رخ دهد که کابینه جدید به طور کامل تشکیل و تصویب شود.

این خبر زمانی منتشر شد که انریکه مورا ، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، گفت که از این فرصت برای شرکت در مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رئیسی در تهران استفاده کرده و در مورد مسائل مختلف مانند برجام رایزنی کرده است.

جوزپ بورل ، معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا در توئیتی درباره دیدار خود با مقامات خارجی شرکت کننده در مراسم تحلیف آیت الله رئیسی صحبت کرد.

سفر مورا به تهران در حالی صورت گرفت که روز گذشته گزارش هایی مبنی بر دیدار یک مقام ارشد اتحادیه اروپا با برخی از مقامات ایرانی اعلام شد.

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، روز 13 آگوست در تهران با انریکو مورا ، معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا دیدار کرد.

ظریف در این دیدار با انتقاد از موقعیت و عدم اقدام اروپا در قبال تخلفات آمریکا گفت اروپایی ها باید بیشتر به حقایق توجه کنند و سیاست های مبتنی بر فشار و تهدید را دنبال نکنند.

انتهای پیام.

[ad_2]