[ad_1]

دبیر سابق پروتکل خانه آبی چو هان گوی ، وقتی رهبران کره شمالی و کره جنوبی در پانمونجوم دوبو ری در سال 2018 ملاقات کردند ، ادعا کرد که رئیس جمهور مون جائه این “یک نیروگاه USB” را به رهبر کره شمالی کیم جونگ اون اون تحویل داده است درست نبود

وزیر سابق چو مقاله را در فیس بوک قرار داد و از آن انتقاد کرد و گفت “البته این یک دروغ است. این یک تحریف مخرب است که به طور ضمنی به ما یادآوری می کند که این دو رهبر در زیر آب معامله می کنند.”

وی همچنین واقعیت ها را تأیید کرد و گفت: “من و رئیس کره شمالی کیم چانگ سون ، که در زمان دبیر پروتکل با هم بودیم ، آنجا بودیم.”

ادعای اینکه دولت مون جائه این تلاش کرده است یک نیروگاه هسته ای در کره شمالی بسازد نیز حدس است ، چو رد کرد.

وزیر سابق چو گفت: “من به عنوان دبیر پروتکل ریاست جمهوری در اجلاس Panmunjom در تاریخ 27 آوریل 2018 ، و در طول اجلاس پیونگ یانگ در 19 سپتامبر ، به عنوان دبیر رابط با رئیس جمهور کار کردم ، به جز زمان خواب. بحثی نبود. او دوباره بحث کرد.

وی افزود: “اما به یاد دارم كه از اینكه رسانه های محافظه كار در آن زمان به طور فعال اظهار داشتند كه در حال ساخت نیروگاه هسته ای در كره شمالی هستند متعجب شدم.” من تصور كردم كه من داستانی را گفته ام. رئیس جمهور لی میونگ باک و پارک گئون هی “.

[ad_2]