[ad_1]

جلسه افتتاحیه شورای هماهنگی آذربایجانی های مقیم انگلیس برگزار شد. این جلسه با پخش سرود ملی جمهوری آذربایجان آغاز شد.

فواد مرادوف ، رئیس کمیته دولتی امور دیاسپورا ، در مراسم افتتاحیه این رویداد ، از کارهای انجام شده توسط کمیته دولتی سازماندهی هموطنانمان که در خارج از کشور زندگی می کنند ، اطلاع داد و صدای واقعی آذربایجان را در طول جنگ 44 روزه به جامعه جهانی گفت. فعالیت نشان داده شده در زایمان ، مفاصل محکم اطراف مشت آهنین را ستود.

“سازمان آذربایجانی های مقیم خارج از کشور یکی از اولویت های سیاست دیاسپورای کشورمان است. پیروزی تاریخی که ما در قره باغ نتیجه نتیجه رهبری الهام علی اف رئیس جمهور و شجاعت ارتش ما را افزایش داد تمایل به سازماندهی در میان هموطنان ما. ” فعالیت دیاسپورای ما نمونه بارز این امر است و احساس غرور در هر یک از ما ایجاد کرده است. سپس هر کشور آذربایجانی در خارج از کشور باید برای حفظ استقلال ما ، ارتقا independence کشورمان در جهان ، ارتقا and و حفظ ارزشهای ملی و معنوی ما با هماهنگی کار کند. “

یک گزارش تصویری از فعالیت های کمیته دولتی کار با دیاسپورا طی سه سال گذشته در جلسه ارائه شد.

در این نشست نمایندگان دیاسپورا ، علم و فرهنگ حضور داشتند. آنها در مورد اهمیت سازمان ، لابی گری ، پوشش اطلاعاتی درباره کشورمان در رسانه های غربی و اروپایی صحبت کردند ، پیروزی در قره باغ به آنها شور و شوق زیادی بخشید و دیاسپورای آذربایجان در انگلستان سازمان یافته تر از امروز خواهد بود.

در طول بحث عمیق و جالب که بیش از 4 ساعت به طول انجامید ، نقشه راه شورا تهیه شد ، نظرات مربوط به فعالیتهای آینده رد و بدل شد و پیشنهادات هموطنانمان شنیده شد. در نتیجه بحث ها ، تصمیم بر این شد که شورای هماهنگی آذربایجانی های مقیم انگلستان ایجاد شود.

این جلسه با خواندن سرود دیاسپورا به پایان رسید.

لازم به ذکر است که شورای هماهنگی آذربایجانی های مقیم انگلستان سیزدهمین شورای هماهنگی است که در 3 سال گذشته در کشورهای خارجی تاسیس شده است. در حال حاضر 13 شورای هماهنگی وجود دارد که 29 کشور را پوشش می دهد.

Milli.Az[ad_2]