[ad_1]

جلسه عمومی شورای ملی در مورد لایحه استیضاح علیه قاضی رئیس جمهور سابق پارک گئون هی هی سونگ گیونگ از دادگاه عالی بوسان که به دخالت در سو a ظن هفت ساعته کشتی در سوول متهم است تصویب شد.

در جلسه عمومی بعد از ظهر چهارم ، شورای ملی با 179 رأی موافق ، 102 رأی مخالف ، 3 رأی ممتنع و 4 معلول به طور ناشناس در مورد اتهام استیضاح علیه قاضی ایم رای داد.

در نتیجه ، لایحه استیضاح به دادگاه قانون اساسی ارائه شد.

تجزیه و تحلیل می شود که آرای “موافق” از گذرنامه هایی مانند حزب عدالت و حزب باز دموکراتیک با حزب دموکرات ریخته می شود ، که در واقع اتهام استیضاح را به عنوان یک بحث حزبی آغاز کرد.

نیروهای مردمی در رأی گیری شرکت کردند ، اما وقتی آزار و شکنجه استیضاح پذیرفته شد ، آنها با فریادهای شعارهای محکومیتی مانند “استیضاح کیم میونگ سو” اعتراض کردند.

این اولین بار است که استیضاح علیه قاضی تشکیل می شود.

پیش از این ، در سال 1985 ، دو لایحه استیضاح علیه رئیس دادگاه عالی وقت یو هونگ و قاضی دادگاه عالی 2009 شین هیون هئول پیشنهاد شد ، اما هیچ یک از آستانه شورای ملی فراتر نرفت.

طبق قانون اساسی ، رئیس کمیسر عدالت قانونگذاری مجلس شورای ملی هو یونگ یون ، عضو حزب دموکرات ، به دادستانی تبدیل می شود که به عنوان دادستان در دادرسی های جنایی فعالیت می کند.

پیش از این ، یک کمیته کیفرخواست در روند استیضاح رئیس جمهور سابق پارک گئون هی تشکیل شد که در آن احزاب حاکم و مخالف با هم شرکت داشتند ، اما با توجه به گستردگی پرونده ، انتظار نمی رود حزب دموکرات کمیسیون کیفرخواست تشکیل دهد.

قاضی لیم به دخالت در دادگاه رئیس دفتر ژاپنی سانکی شیمبون در سئول متهم شد که به افترا متهم شد و گزارش از رسوایی رئیس جمهور پارک گئون هی در روز غرق شدن کشتی در سئول داد.

معاون قاضی Im قرار است پس از دوره ریاست خود در تاریخ 28th بازنشسته شود ، اما مشخص نیست که آیا تصمیم دادگاه قانون اساسی قبل از آن گرفته خواهد شد یا خیر.

لی تن-هی ، نماینده دموکرات ، که خواستار استیضاح شد ، گفت: “بیایید به تعهدات قانون اساسی شورای ملی که به هر دلیل به دلایل سیاسی به تعویق افتاد ، عمل کنیم.” ما باید اطمینان حاصل کنیم که وجود دارد. ”

از سوی دیگر ، نماینده مردم کیم کی هیون ، قوت مردم ، گفت: “استیضاح قاضی در شرایط اضطراری وقتی که مشکل رفاه عمومی فوری است چیست؟”

قبل از تصویب این مصوبه ، دولت مردم پیشنهادی را برای انجام تحقیقات به کمیته قانونگذاری و قضایی ارائه داد ، اما رد شد و تصمیم گیری شد.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]