[ad_1]

کارشناسان سطح وحشت وحشت کنونی را با میزان استرس در طول جنگ های جهانی اول و دوم برابر می دانند.

این به دلیل اخبار منفی ، فراوانی اطلاعات ناامیدکننده در همه زمانها و این واقعیت است که مردم از همه امکانات فنی برای انتقال سریع اطلاعات بد به یکدیگر برخوردار هستند.

در حال حاضر ، استرس و اضطراب بسیار خطرناک است. زیرا اضطراب و استرس سیستم ایمنی بدن را کمی تضعیف کرده و فرد را کاملاً در برابر ویروس بی دفاع می کند.

کسانی که از صبح تا غروب در مورد ویروس کرونا صحبت و فکر می کنند ، فردا نگران خود و خانواده خود هستند و اعلام می کنند که رژیم قرنطینه را تحمل نخواهند کرد ، در واقع قربانیان آسیب پذیر و غیرقابل دسترسی ویروس کرونا هستند.

به گفته متخصصان مغز و اعصاب ، وحشت و ترس همچنین بیماری های قبلی را در افراد قبل از ویروس کرونا فعال می کند.

این موارد شامل بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های مزمن ، دیابت ، روان رنجوری ، افسردگی ، حملات هراس ، واکنش های مختلف آلرژیک ، اسپاسم عروقی ، سردرد و موارد دیگر است.

بیماری های مبتنی بر ترس ، اختلالات اضطرابی ، برخی بیماری های عصبی و اختلالات رفتاری هستند.

اکنون روانشناسان به شما توصیه می کنند که ثبات احساسی را مانند گذشته حفظ کرده و هر روز اطلاعات مثبت ، مثبت و دلپذیر را “بخورید”.

کمتر اخبار منفی بخوانید ، در ساعات مشخصی از روز وقت خود را با ویروس کروما سپری کنید و در ساعات باقیمانده بدنبال اطلاعات در مورد موضوعات کاملاً متفاوت باشید.

اگر طی یک بیماری همه گیر به مدت 1 هفته دچار استرس ، وحشت ، اضطراب ، افسردگی ، اختلال در خواب یا درماندگی شدید ، قبل از اینکه ویروس کرونا به شما مبتلا شود با یک متخصص مغز و اعصاب یا روانپزشک مشورت کنید.

به خاطر داشته باشید که 3 روز استرس ، تنش ، ترس و انفجار عصبی ناشی از آن سیستم ایمنی بدن انسان را به مدت 21 روز “خاموش” می کند.

بنابراین ، افرادی که ایمنی ضعیف دارند بیشتر در معرض ویروس هستند. /medicina.az

Milli.Az[ad_2]