[ad_1]

وزیر سهیل بابایف با کارمندان وزارت کار و حمایت اجتماعی ، که در جنگ بزرگ میهنی شرکت داشتند ، دیدار کرد.

وزیر گفت که تحت رهبری رئیس جمهور ، فرمانده کل قوا ، الهام علی اف ، ارتش آذربایجان فاشیسم ارمنستان را نابود کرده و توانایی بالایی از جنگ را که در تاریخ نظامی جهان نهفته است ، نشان می دهد: “محلی که نزدیک به 30 سال در اشغال بوده است. میهن ما فقط در مدت 44 روز آزاد شد. این پیروزی بزرگ که با حروف طلایی به عنوان تواریخ قهرمانی نوشته شده است احساسات شادی و غرور بی پایان را به مردم ما می دهد. ”

بابائف از خداوند خواست تا قهرمانان ما را که در نبردهای تمامیت ارضی کشور ما به درجه رفیع شهادت مقدس رسیده اند ، برکت دهد و گفت که یاد آنها برای همیشه در قلب مردم ما زنده خواهد ماند. وی خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا و جانبازان مجروح از حمایت اجتماعی گسترده ای برخوردار هستند و این روند ادامه خواهد داشت.

وزیر متذکر شد که مطابق با فرمان ریاست جمهوری در 28 سپتامبر 2020 ، 84 کارمند وزارت کار و حمایت اجتماعی در جنگ دوم قره باغ شرکت کردند. ما به همه فرزندان قهرمان سرزمین مادری افتخار می کنیم که برای پیروزی تاریخی ما نبردی باشکوه انجام دادند و در پیروزی ما سهیم بودند. آنها تاریخی باشکوه ، غنی از پهلوانی ، وطن پرستی را در جنگ واقعی آذربایجان نشان دادند.

بابائف خاطرنشان كرد كه 27 مقام وزارت كه در جنگ بزرگ وطني شركت داشتند با دستورات “الهام علي اف” رييس جمهور “براي شجاعت” ، “براي آزادي خوجوند” ، “براي آزادي فوزولي” ، “براي آزادي گوبادلي” ، ” برای آزادی شوشا “. “برای آزادی جبرائیل” ، “برای آزادی کالباجار” ، “برای آزادی لاچین” ، “جنگجوی شجاع” ، “برای خدمت سربازی”. به برخی از آنها دو مدال و به دیگران سه مدال اهدا شد.

وزیر از کارمندانی که به صفوف نیروهای مسلح ما پیوستند و در به دست آوردن پیروزی تاریخی ما سهیم بودند ، تشکر و آرزو کرد. وی تأکید کرد که همه مردم ما از جمله کارمندان وزارت به آنها افتخار می کنند. بابائف گفت: “شما در زمینه فعالیت خود جدا از اینکه کارمندی منظم ، واجد شرایط و تجارت محور هستید ، در میدان جنگ به عنوان سربازانی شجاع از سرزمین مادری افتخار می کنید. ما به شما افتخار می کنیم.”

بابائف خاطرنشان كرد كه به عنوان بخشي از بازسازي و بازسازي مناطق آزادشده در اين مناطق ، زيرساخت هاي اجتماعي مدرني احداث خواهد شد ، مراكز DOST ، مراكز خدمات اجتماعي و توانبخشي ، برنامه هاي حمايت اجتماعي و اشتغال فعال گسترش خواهد يافت.

شرکت کنندگان در جنگ ضمن سخنرانی در این نشست ، از شرکت در عملیات نظامی انجام شده توسط ارتش جمهوری آذربایجان به سرپرستی رئیس جمهور ، فرمانده معظم کل قوا ، الهام علی اف و مشارکت در آزادسازی کشورمان از دشمن ، افتخار و افتخار خود را ابراز داشتند.

Milli.Az[ad_2]