[ad_1]

سفیر آمریکا ، هری هریس ، که فردا مسئولیت این کار را به عهده می گیرد ، گفت: “امیدوارم دیپلماسی با کره شمالی موفقیت آمیز باشد ، اما امید نمی تواند تنها راه اقدام باشد.”

سفیر هریس امروز (نوزدهم) در سخنرانی در هشتمین مجمع اتحاد بین جمهوری قزاقستان و ایالات متحده گفت: “نمونه های تاریخی بسیاری وجود دارد ، از جمله یک روز سرنوشت ساز 71 سال پیش ، از آنچه ممکن است رخ دهد اگر ما آماده نباشیم.”

“کره شمالی ممکن است دیگر دشمن کره جنوبی نباشد ، اما باید به خاطر داشت که کیم جونگ اون در هشتمین کنگره حزب گفت که برای آماده سازی تهدیدها جنگ هسته ای ، بازدارندگی و قدرت نظامی کره شمالی را افزایش می دهد. و بی عدالتی ها “.

“متأسفانه کره شمالی هنوز فرصتی را که در سه دیدار با رئیس جمهور آمریکا و سه جلسه با رئیس جمهور کره جنوبی ارائه شده است ، قبول نکرده است.” من امیدوارم که کیم جونگ اون ، رئیس شورای امور خارجه و دبیرکل ، این پتانسیل را تشخیص دهد. ”

سفیر هریس در مورد انتقال به زمان جنگ گفت: “امنیت مهم نمی تواند با عجله انجام شود. ما می خواهیم و باید وقت کافی داشته باشیم تا انتقال را به درستی انجام دهیم.” وی همچنین با بیان اینکه نقض حقوق بشر در چین ، جاسوسی صنعتی و مسافرت با انتقاد از تهدید به آزادی ، بر اهمیت همکاری امنیتی چند جانبه بین این کشورها تأکید کرد.

“آیا دولت کره جنوبی مجبور به انتخاب یکی از ایالات متحده و چین است؟”

وی افزود: “ایالات متحده او را در سال 1950 انتخاب كرد ، همانطور كه ​​چین نیز انتخاب كرد. كشور جدید ، كره جنوبی ، وی را در سال 1953 (پیمان دفاع متقابل كره – آمریكا) انتخاب كرد و كره شمالی در سال 1961 این انتخاب را كرد. توافقنامه دوستی کره شمالی و چین و پیمان کمک متقابل). ”

وی با تأکید بر اهمیت همکاری سه جانبه بین دو کشور گفت: برای سه کشور مهم است که برای تقویت همکاری های امنیتی و حفظ نظم بر اساس قوانین بین المللی همکاری کنند.

وی توضیح داد: “با وجود تنش های موجود بین کره و ژاپن ، واقع بینانه است که همه مسائل مهم امنیتی و اقتصادی در منطقه بدون مشارکت فعال هر دو کشور حل نمی شود.”

سفیر هریس گفت: “من معتقدم که رئیس جمهور بایدن و تیمش به کار با رهبران کره جنوبی برای تقویت اتحاد سخت بین جمهوری قزاقستان و ایالات متحده ادامه خواهند داد.”

[ad_2]