[ad_1]

وقتی مشخص شد که کیم جونگ اون ، رهبر حزب عدالت ، نماینده حزب حزب ژانگ هه یانگ را در روز 25 اذیت و آزار کرده است ، او از سمت رهبری حزب استعفا داد.

بی سابقه است که نماینده یک حزب از یک حزب بزرگ سیاسی مستقر به دلیل خشونت جنسی استعفا دهد.

معاون رئیس Bae Bok-ju ، رئیس ستاد حقوق بشر حزب عدالت ، صبح امروز یک نشست مطبوعاتی در شورای ملی برگزار کرد. وی عضو شورای ملی ، نماینده ژانگ هه یونگ است. ”

معاون بائه گفت: “بعد از اینكه كیم یک میز شام در یویدو برای مصاحبه با نماینده ژانگ در عصر پانزدهم در یک سفر بیرون کشید ، حادثه آزار جنسی رخ داد.” من این حادثه را گزارش کردم. ”

“از آن زمان ، ما تحقیقات متعددی را از طریق مصاحبه با مقتول و مرتکب انجام داده ایم و عامل این امر ، مدیر اجرایی کیم ، نیز همه حقایق را پذیرفته است.”

نماینده ژانگ بیانیه ای ارائه داد و گفت: “شوک و درد زیر پا گذاشتن عزت یک انسان برابر توسط نماینده حزب ما ، که برای ریشه کن کردن خشونت جنسیتی و اعتماد عمیق گریه می کرد ، واقعاً عالی بود.” و من می خواهم به زندگی روزمره خود بازگردم. در سیاست “، او گفت.

قبل از این کنفرانس ، حزب عدالت جلسه هیأتی را تشکیل داد و تصمیم گرفت شکایتی را به کمیته مرکزی حزب ، که رویه انضباطی حزب است ، تشکیل دهد و طبق مقررات حزب ، سمت نماینده کیم را برکنار کرد.

گفته می شود که مقتول ، سناتور چانگ ، به هیچ عنوان به اتهامات کیفری برخورد نکرده است.

در مورد انصراف از حزب ، کیم ابراز تمایل کرد که به تصمیم حزب عمل کند.

بائ معاون رئیس جمهور گفت: حزب عدالت این پرونده را به طور اصولی و قاطع حل خواهد کرد.

وی همچنین افزود: “ما سعی خواهیم کرد از آسیب ثانویه مانند نظریه مسئولیت قربانی و نظریه همدردی مرتکب جلوگیری کنیم.

حزب عدالت پیشروترین حزب مترقی در میان احزاب سیاسی نهادی است و از آنجا که در مسئله برابری جنسیتی جدی ترین حزب است ، کل حزب در وحشت قرار داشت ، زیرا بلافاصله با استعفای رهبری بدون شوکه شدن

حتی برخی در مورد احتمال تجزیه حزب صحبت می کنند.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]