[ad_1]

رئیس جمهور مون جه این گفت: “من تمام تلاش خود را برای دستیابی به یک چرخش بزرگ در گفتگوی معلق بین آمریکای شمالی و جنوبی به کار می گیرم.”

رئیس جمهور مون گفت: “این سی امین سال از زمانی است که دو کره همزمان به سازمان ملل پیوسته اند” ، در بیانیه ای در مورد سخنرانی سال نو در سال 2021 ، صبح امروز (یازدهم) در کاخ آبی برگزار شد.

رئیس جمهور مون گفت: “چیزهای زیادی وجود دارد که تنها با همکاری بین کره ای می توان به دست آورد”. ما می دانیم که از طریق جنگ با دام ، بیماری های عفونی جدید و بلایای طبیعی با هم ارتباط تنگاتنگی داریم. “شما باید راهی برای انجام آن پیدا کنید.”

برای این منظور ، وی گفت: “ما امیدواریم که بتوانیم آب را به” پیروزی و صلح “در روند پاسخ ویروس کرونا باز کنیم.” امیدوارم موفق شویم. ”

رئیس جمهور مون همچنین تأکید کرد که گفتگو و همکاری که همه از آن بهره مند می شوند ، عامل اصلی روند صلح در شبه جزیره کره هستند.

به طور خاص ، اگر ما ضمن استفاده از سه اصل همه توافق نامه های دو کره تا کنون ، به ویژه “بدون جنگ” ، “امنیت متقابل” و “رفاه مشترک” ، از حمایت جامعه بین المللی استفاده کنیم ، وی افزود که دری برای “جامعه برای صلح ، امنیت و زندگی “، متمرکز در منطقه شرق آسیا ، به طور گسترده ای باز خواهد شد. ”

رئیس جمهور مون همچنین اعلام کرد که اتحاد بین جمهوری قزاقستان و ایالات متحده را در راستای آغاز به کار دولت بایدن در ایالات متحده تقویت خواهد کرد.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]