[ad_1]

دولت اعتراض کرد که وزیر امور خارجه ژاپن ، موتگی توشیمیتسو امروز (18) گفت که دوکدو قلمرو ژاپن است.

در بیانیه ای ، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “دولت از طریق سخنرانی دیپلماتیک در مجلس شورای ملی توسط وزیر امور خارجه ، به شدت به تکرار ادعاهای ناعادلانه خود درباره داکدو ، قلمرو خود ما معترض است. گفت

“دولت ژاپن باید بلافاصله جلوی همه تلاشهای بیهوده علیه داكدو را بگیرد ، كه سرزمین خود ماست ، كه از نظر تاریخی ، جغرافیایی و بین المللی واضح است و عمیقاً نشان می دهد كه شناخت صحیح تاریخ سنگ بنای توسعه روابط آینده گرا بین کره و ژاپن. “مشخص شده است.

علاوه بر این ، “ما نمی توانیم ادعای یک جانبه برای جبران خسارت به قربانیان زنان در آسایش ارتش ژاپن را بپذیریم. دولت ژاپن همچنین عزت و شرافت قربانیان را بر اساس روحیه مسئولیت پذیری ، عذرخواهی و تأملات بیان شده در توافقنامه آسایش زنان 2015 بازپس گرفت. ما از شما می خواهیم برای ادامه همکاری سازنده و آینده نگرانه دو کشور ما ”

وزیر امور خارجه موتگی در سخنرانی دیپلماتیک امروز خود در مجلس شورای ملی گفت دوكدو قلمرو ژاپن است و تصمیم اخیر دادگاه كره ای به دستور دولت ژاپن برای جبران خسارت به قربانیان تسلی دادن زنان “وضعیت عجیبی است كه در سطح بین المللی قابل بررسی نیست. قانون و نه در روابط دو جانبه “. .

[ad_2]