[ad_1]

گفته می شود که مواد شیمیایی موجود در خمیردندان ها ، به ویژه فلوراید ، برای انجام فرآیندهای خاص در مغز ، به عمد در بدن انسان مدرن وارد می شود. بیایید ببینیم خمیردندان چه خطری دارد که به اسم پاکیزگی پول می دهیم تا آن را به خانه بیاوریم و داوطلبانه بلعیم؟

Milli.Az مطالعه مختصری از خمیردندان را ارائه می دهد:

آیا فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند؟

به دلیل اثر فلوراید ، در واقع نقش محافظتی در برابر پوسیدگی های مینای دندان دارد. اما یک بیماری دیگر نیز وجود دارد: فلوئوروز. در این حالت ، به دلیل هجوم مقادیر زیادی فلوراید در بدن ، دندان های جدید یا در حال رشد تغییر رنگ داده و با لکه های دائمی پوشانده می شوند.

این مورد بیشتر در دانش آموزانی دیده می شود که دندان های خود را با مقدار زیادی خمیر دندان 2-3 بار در روز مسواک می زنند.

سالانه دهها کودک در ایالات متحده و اروپا در بیمارستان بستری می شوند بدون اینکه مسموم شوند با مصرف فلوراید. البته آنها نمی دانند که توسط خمیر مسموم شده اند ، که توسط پزشکان تشخیص داده می شود.

انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید هیچ یک از این موارد منجر به مرگ نشده است. یعنی اگر مرگی نباشد ، ترس هم وجود ندارد؟ در مورد تأثیرات این مواد بر اندام هایی مانند مغز ، کبد ، چشم ها ، اعصاب و خون چطور؟

اجزای اصلی و اثرات خمیردندان:

سوربیتول مایعی است که از خشک شدن رب جلوگیری می کند. دارای اثر ملین است ، باعث اسهال در روده می شود. باعث اسهال در کودکان می شود.

Triclosan – بسیار تبلیغ شده است. در واقع ، آنتی بیوتیک است. قرار است باکتری های مضر در حفره دهان را از بین ببرد. همچنین موجودات مفیدی در میکرو فلورای دهان هر فرد وجود دارد. این باکتری ها ویروس های مضری را که از طریق دهان وارد بدن می شوند خنثی می کنند. تریکلوزان را نمی توان به عنوان یک آنتی بیوتیک مصنوعی تشخیص داد ، کدام یک از این باکتری ها مفید و مضر است. او اهمیتی نمی دهد ، او همه چیز را در راه خود می شوید.

اما پس از آن باکتری های بیماریزا در برابر این آنتی بیوتیک مقاوم می شوند ، در نتیجه با سرعت بیشتر و بیشتر گسترش می یابد ، میکرو فلورای حفره دهان را مختل می کند و باعث دیس باکتریوز می شود. بنابراین ، دهان پس از شستشو 2-3 ساعت تازه می ماند و سپس بوی بدتری می گیرد.

معمولاً باید تعداد باکتریهای مفید در دهان را افزایش دهیم تا بتوانند خود به خود میکروبهای مضر را صید کرده و از بین ببرند.

لوریل سولفات سدیم به کف اضافه می شود – کتیبه SLS روی جعبه.

در واقع ، این یک ماده شیمیایی بسیار ارزان و مضر است. در بسیاری از مواد شوینده و ژل یافت می شود. منافع تجاری مصرف کنندگان این است که به جای افزودن ماده کف کننده بی ضرر و گران قیمت به خمیر دندان ، ارزان بیایند.

تصور کنید SLS در صنعت به گاراژ ، کارواش بپیوندد. این ماده چربی گیر بسیار قوی است. SLS در آزمایشات پوستی در کلینیک ها آزمایش می شود. بنابراین ، در آزمایشات ، این ماده با تزریق به پوست حیوانات تحریک می شود ، بیماری خاصی ایجاد می شود و سپس داروهای خاصی در طول درمان آزمایش می شود.

تحقیقات نشان می دهد که SLS به چشم ، قلب و مغز منتقل می شود ، در آنجا می ماند و جدا کردن آن دشوار است. این ماده برای کودکان مضرتر است.

SLS باعث تغییر ترکیب کره چشم کودک می شود و باعث آب مروارید می شود. بنابراین ، بیماری های چشمی که خاص سن نیستند ، در کودکان غالب است.

SLS که در شامپوها و ژل ها نیز یافت می شود ، وارد خون می شود و در آنجا مسمومیت ایجاد می کند. بنابراین ، بعد از شامپوهای مدرن ، موها بی روح ، شکسته ، ریخته و خشک می شوند.

سولفات سدیم لوریت – SLES

دارای اثر پاک کنندگی است. خمیر یک اثر بسیار درخشان ، هوا ، چسبناک می دهد. در واقع ، این یک آماده سازی ارزان و ضعیف است. در صنعت نساجی به عنوان نرم کننده پارچه استفاده می شود. علاوه بر این ، آنها ماشین ها را با مایعات SLES شستشو می دهند. به طور موثر روغن را از سطح شستشو می دهد

وقتی بیش از حد وارد بدن شود ، در بافت ها جمع می شود و باعث مسمومیت ، ضعف و سرطان می شود. برای کودکان بسیار خطرناک است.

یک فیلم نچسب روی پوست و مو ایجاد می کند سطح پوست را از بین می برد ، شوره ایجاد می کند ، سلول های مو را ضعیف می کند.

استفاده بیش از حد از شوینده های غنی از این ماده توسط زنان باردار بر قلب ، مغز و چشم های جنین تأثیر می گذارد. در حفره دهان باعث ایجاد زخم ، زخم ، استوماتیت و سایر موارد می شود. به گفته جراح فک و صورت پل بارکول ، در 70٪ موارد هنگام استفاده از خمیر دندان بدون سولفات لوریت ، زخم در حفره دهان کاهش و از بین می رود.

سدیم لوریت غشای مخاطی دهان را خشک می کند ، مری را تحریک می کند ، باعث آلرژی می شود. درمان دندان را مختل می کند.

طعم دهنده ها ، شیرین کننده ها و مواد رنگی مصنوعی بسیار ارزان قیمت نیز به خمیر دندان اضافه می شوند.

به طور خلاصه ، خمیر دندان حاوی موادی است که در صنعت استفاده می شود ، مانند لاستیک ، پلاسما ، شستشوی ماشین. اکنون نتیجه گیری خود را انجام دهید.

بعد از همه اینها ، س rightال درست پیش می آید:

چرا اینقدر مواد مضر به ابزاری که مردم هر روز استفاده می کنند اضافه می شود ، چرا شرکت ها مجاز هستند. دشمن بشریت کیست؟

پاسخهایی وجود دارد:

-به نظر می رسد خمیر دندان یا وسایل دیگر در دوزهای بی ضرر برای بدن اضافه می شود که حداقل باعث کشته شدن فرد نمی شود. یعنی بیماری و فساد مشکلی ندارند ، مهمترین چیز مردن نیست.

-محصولاتی که یک پنی هزینه دارند با قیمت بالایی به فروش می رسند و میلیاردها درآمد کسب می کنند

-کمبود سازمان با کنترل دقیق بر تولید و اختیارات منع ، بی توجهی به سلامت انسان یا اعتماد به سازمان های بهداشتی

-پوشاندن مواد ، ارائه دیگر ، اطلاعات نادرست افراد ، تبلیغات جذاب. اما اکنون عصر اینترنت است ، اطلاعات باز است. این شما هستید که باید بخوانید و تصمیم بگیرید.

معنی خط مارک و رنگ انتهای لوله:

-رنگ سیاه – حاوی ماده ای است که پریودنتیت را افزایش می دهد

-سرخ – حاوی موادی است که برای سلامتی خطرناک است

-پسر – حاوی مواد ترکیبی است

-سبز – از 100٪ مواد طبیعی و زیست محیطی ساخته شده است

-پس ، شما باید خمیر دندان را حداقل با نوار آبی و در بهترین حالت سبز بخرید. /medicina.az

Milli.Az[ad_2]