[ad_1]

به گزارش سرویس سیاسی Yektapress؛ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز ساعت 7 صبح در سراسر کشور آغاز شد. در انتخابات 1400 59 میلیون و 310 هزار و 307 نفر در کشور حق رأی دارند که از این تعداد 29 میلیون و 980 هزار و 38 مرد و 29 میلیون و 330 هزار و 269 زن و یک میلیون و 392 هزار و 148 نفر رای اول را دارند. ‌

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دقایق رأی گیری برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، به امام خمینی حسین (ع) رأی دادند.

طبق گزارشات سراسر کشور در ساعات اولیه رای گیری ، حضور پرشور مردم در شهرها باعث تعجب بسیاری از رسانه های خارجی و داخلی شد.

خبرنگار یکتاپرس در تهران از مناطق جنوبی گزارش داد ، اگرچه در ابتدای روند رأی گیری مشکلاتی وجود داشت و درهای برخی شعب به دلیل عدم صلاحیت استاندار دیر باز شد ، اما شاهد محتوای نمک زیاد در این مناطق هستیم.

همچنین ، طبق اعلام خبرنگار یکتاپرس ، ساعت 10:30 صبح هنوز کارت های ناظر از ستاد آیت الله رئیسی برای مراکز اخذ رای صادر نشده است. این تخطی صریح توسط والی در شرایطی صورت گرفت که شاهد حضور ناظران عبدالناصر همتی در صندوق های رای در بسیاری از شعب هستیم.

در همین رابطه ستاد انتخاباتی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در نامه ای به رئیس کمیسیون تبلیغات انتخاباتی برای تعلیق انتخابات در برخی شعب شکایت کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

“رئیس محترم کمیسیون تبلیغات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

سلام

وی یادآور شد که علی رغم آغاز رای گیری در ساعت 7 صبح ، گزارش های متعدد از مناطق مختلف کشور حاکی از ناآرامی جدی در روند انتخابات بود که با یک سری اعتراضات رسمی نماینده ستاد در وزارت کشور همراه بود.

“لطفاً بلافاصله در بخشهای خبری و برنامه های صدا و سیما و مراکز استانها جهت اطلاع رسانی و هشدار به مجریان و وزارت کشور اقدام کنید.

همچنین سیدوسولت مرتضوی ، نماینده آیت الله سید ابراهیم رئیسی در وزارت کشور ، صبح امروز در نامه ای به وزیر کشور به اخلال در روند رأی گیری در حوزه های انتخابیه جنوب تهران اشاره کرد و ضمن انتقاد از این موضوع ، اصرار داشت که وزیر کشور در این زمینه حل کند. مشکل.

در این نامه آمده است: “احتراماً ، طبق گزارش های جنوب تهران ، افراد محترم از زمان آغاز رای گیری در مراکز رای گیری حضور داشته اند ، اما روند رای گیری هنوز آغاز نشده است. لطفاً به آنها دستور دهید فوراً مسئله را حل کنند و روند رأی گیری در این استان را آغاز کنند.»

[ad_2]