[ad_1]

رهبر معظم انقلاب

طبق گزارش ها خدمات سیاسی Yektapress ؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) همزمان با سالروز شهادت آیت الله بهشتی و روز قوه قضائیه ، در دیدار با رئیس و کارکنان قوه قضائیه خواستار ادامه راه امیدوار و امیدوار بودند. از دو سال گذشته. برای تبدیل به فصل جدید. آنها با اشاره به حماسه واقعی مردم در انتخابات 19 ژوئن گفتند: “مردم در شرایط تاجگذاری و مشکلات اقتصادی و برخی مسائل دیگر جهان مستکبر را چندین ماه به هم ریخته اند و به عنوان برنده اصلی انتخابات ، شکست و ناکامی دشمنان ایران و شاخه های آن “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم.

در این جلسه حضرت آیت الله خامنه ای آیت الله بهشتی را شهید ، اندیشمند و نظریه پرداز ، انقلابی برجسته و واقعی ، مردی مومن ، قانون مدار و بسیار م calledثر خواندند و افزودند: او مدیون کشور و ملت است و این حق باید شناخته شده و اعمال شود.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به جنایت فجیع منافقین در شکنجه آیت الله بهشتی و حدود 70 نفر دیگر گفتند: “این قاتلان صریحاً به این جنایت بزرگ اعتراف کرده اند ، اما امروز با حمایت فرانسه و سایر کشورهای حقوق بشری ، آزادانه عمل کن او از ادعاهای حقوق بشر و منبرها و حمایت از این تروریست ها شگفت زده شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تشکر از مسئولان و کلیه عناصر فعال قوه قضاییه در سراسر کشور ، حرکت آقای رئیسی در دوره ریاست وی را نمونه ای از یک حرکت جهادی خواندند و از آقای رئیسی تشکر کردند و افزودند: “این تلاش شبانه روزی و انگیزه ای است که به لطف خدا نتایج خوبی داشته باشید “

وی احیای امید و افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضایی را مهمترین تأثیر حرکت جهادی در دستگاه قضایی در دو سال گذشته عنوان کرد و افزود: این امید و اعتماد سرمایه اجتماعی ارزشمند است که بی نظیر است. . “
رهبر معظم انقلاب با اشاره به تغییر طبیعی در دادگستری از زمان انتخاب آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور کشور ، چندین نکته را در ترسیم روند آینده دستگاه قضایی بیان کردند.

وی ادامه رویکرد تحول در قوه قضاییه را بسیار مهم و کاملاً ضروری توصیف کرد و افزود: این مسیر باید با شدت و حتی سریعتر ادامه یابد و یک سند خوب ، معتبر ، عملیاتی ، غیرتظاهری ، بدون عارضه و برنامه ریزی شده برای تغییر در دادگستری هنوز ملاک است. “تبدیل شدن.

حضرت آیت الله خامنه ای اطلاع رسانی و درک همه نیروهای قوه قضائیه در مورد سند تحول را ضروری دانستند و افزودند: قوه قضائیه باید در پر کردن خلا theهای نظارتی برای اجرای سند تحول فعال باشد و دستگاه را تشویق به اجرای صحیح ، کامل این سند کند. و به طور مداوم از راه های مختلف

رهبر معظم انقلاب با ابراز خرسندی از مشارکت قوه قضائیه در بحث احیای حقوق عمومی ، فرمودند: “این کاری بسیار ضروری و ارزشمند است ، یکی از وظایف اجباری دادگستری و دامنه آن باید این باشد که احیای واحدهای تولیدی و از بین بردن تصرف منابع طبیعی در مناطقی مانند بهداشت. “آموزش ، محیط زیست و اجبار به معروف و نهی از منکر.
وی با ابراز تأسف از عدم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ، گفت: “باید از کسانی حمایت شود که طبق این وظیفه الهی در حقیقت عمل می کنند ، نه برای پوچی یا اهداف دیگر.”
رهبر معظم انقلاب قوه قضاییه را به رفع خلأهای موجود در بحث حقوق عمومی فراخواندند و افزودند: لازم است برای جلوگیری از صدور تصمیمات سلیقه ای حکم متخلفان از حقوق عمومی روشن شود. “
حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندی از مبارزه با فساد در قوه قضائیه ، آن را از اولویت های اصلی و یکی از مهمترین موضوعات خواندند و افزودند: “البته اکثر قضات و کارکنان دادگستری” باوفا ، صادق ، پاکدامن و مسئول هستند . “و گاهی اوقات در مورد میزان فساد در دادگستری اختلاف نظر وجود دارد ، اما با تعداد کمی از عناصر فاسد نیز باید جدی و قاطع برخورد شود.

وی خواستار پاسخ سریع و فعال به گزارش های مردمی مبنی بر وجود برخی از عناصر فاسد در قوه قضائیه شد و گفت: “البته این گزارش ها ممکن است درست نباشد ، اما باید جدی گرفته شود و با پرهیز از رویکردهای خوش بینانه ، بلافاصله کشف شود یا چک های پنهان و موارد ناشناخته را فعال کنید و در صورت اثبات واقعاً با موارد فاسد برخورد کنید.
رهبر معظم انقلاب حضور در بین مردم را از نقاط قوت آقای رئیسی خواندند و تأکید کردند که اعضای بعدی قوه قضائیه باید این کار بسیار خوب ، ضروری و پر برکت را ادامه دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای روابط مقامات ، به ویژه رئیس قوه قضائیه ، با گروه های فعال در جامعه از جمله دانشگاهیان ، سمینارها ، اقتصادی ، کارگری ، تولیدی و فعالان مرتبط با زنان را در متن حضور عموم مردم برشمردند و گفتند: و قوانین را توضیح دهید به طور صحیح برای آنها ، که گاهی اوقات دلیل برخی اعتراض ها ناآگاهی از سیاست ها و واقعیت ها است.
آیت الله خامنه ای با جمع بندی این بخش از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که قوه قضاییه در فصل جدید خود با قدرت و فعالیت بیشتر در همان مسیر ادامه دهد و نتایج بهتری را برای کشور و ملت به دست آورد.
رهبر معظم انقلاب در بخشی دیگر از سخنان خود به حماسه آفرینی ملت در انتخابات 28 خرداد اشاره کردند و بیهوده خواستار برخی تلاش ها در فضای مجازی و رسانه ها برای انکار کار بزرگ مردم شدند و فرمودند: ” این انتخابات واقعاً حماسی بود. آنها فهمیدند که چه اتفاق مهمی رخ داده است.

وی کار هزاران آژانس تبلیغاتی از جمله آمریکا ، انگلیس و برخی رسانه های مرتجع در روسیه را بی سابقه و استفاده از تعدادی از عناصر خیانتکار ایرانی برای منصرف کردن مردم از شرکت در انتخابات جهانی دانست و افزود: آنها تحت برخی بهانه هایی مانند مشکلات معیشتی یا تصادفات. “آنچه بعداً اتفاق افتاد ، مانند بحث در مورد صلاحیت یا عدم صلاحیت ، دلگرم کننده بود.
آیت الله خامنه ای گفتند: البته من ممکن است با برخی از نظرات شورای نگهبان موافق نباشم ، مثلاً در یک یا دو مورد یا کمتر ، اما اعضای این شورا را متدین ، ​​متدین و مقید به وظیفه شرعی می دانم ، که طبق قانون و آنها وظایف دینی را انجام می دهند.
وی افزود: امید خارجی ها این بود که در نتیجه این عذرخواهی ها ، مشارکت مردم به 20 تا 25 درصد برسد ، اما این امید محقق نشد.

رهبر انقلاب همچنین مسئله تاج و تأثیر حدود 10 درصدی آن در مشارکت را بر اساس محاسبات کارشناسی به یاد آوردند و افزودند: “با وجود همه این مشکلات ، مردم با درجات پرشور و اظهارات انگیزشی خود از حماسه حماسه ای عظیم و واقعی خلق کردند. ساعات اولیه صبح “و تحریم کنندگان ، مخالفان و مخالفان به سینه سخت برخورد می کنند.
وی در تشریح برندگان و بازندگان انتخابات 19 ژوئن گفت: “برندگان انتخابات مردم ایران و همه کسانی هستند که در هیجان انتخابات سهیم بوده اند ، بنابراین افراد غیر رای دهنده از برندگان هستند و از طرف دیگر ، بازنده ها کسانی هستند که بیشترین تلاش خود را کرده اند. “آنها سعی کردند مردم را از صندوق های رای دور نگه دارند ، اما مردم با حضور آنها آنها را رد کردند و امیدها و حرص آنها را برای نتیجه انتخابات ناکام گذاشتند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین به برخی تحلیل های غلط آرا votes باطل اشاره کردند و گفتند: “این آرا به معنای جدا شدن آنها از سیستم نیست بلکه برعکس آن است ، زیرا شخصی که پای صندوق های رای آمده و شخص واجد شرایط خود را در لیست نامزدها ، اما او نام شخص مورد نظر را نوشت ، یا یک رأی سفید ، در واقع علاقه خود را به صندوق رأی و سیستم نشان داد.
وی برخی از رویدادهای انتخاباتی را یک تجربه و عبرت دانست و گفت: “در این بحث سلایق متنوعی وجود داشت. در همان زمان ، همه نامزدهای محترم ، علی رغم معرفی دشمن ، توافق کردند که مشکلات اقتصادی کشور قابل حل است. تصمیم من درست بود و دیگری تصمیم من را گفت.
رهبر معظم انقلاب افزودند: در مناظره ها برخی از نامزدها از مواضع انقلاب دفاع می کردند و با رعایت ادب و احترام دینی لازم صحبت می کردند اما برخی از آنها اقدامات غیراخلاقی انجام می دادند که جای تأسف دارد.

وی با یادآوری کارزار انتخاباتی آمریکا و سخنان ناشایست نامزدها علیه یکدیگر ، افزود: آمریکایی ها الگوی خوبی نیستند ، بنابراین در مورد مسائل سیاسی باید اخلاقی و دینی صحبت کنیم ، بدون توهین و تهمت ، و نه با سخنان ناشایست و توهین آمریکایی ها و ترامپ. “استفاده می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان یک مقام آمریکایی درباره انتخابات در کشورمان گفتند: “انتخابات آمریکا از نظر همه جهان رسوا شده است. اکنون ، چند ماه بعد ، همان افراد رسوا صحبت می کنند و انتقاد از انتخابات ایران.

رهبر معظم انقلاب با تقدیر از حسن برخورد مسئولان و سایر نامزدها با رئیس جمهور منتخب گفتند: “پس از انتخابات و پیروزی کاندیدای محبوب با آرا good خوب و درصد بالایی از آرا officials ، مقامات ارشد و سایر کاندیداها بودند. بسیار خوب رفتار کرد و با رئیس جمهور منتخب دیدار کرد. “، تبادل نظر و پیام تبریک ، نشان دهنده آرامش و آرامش لازم در کشور است.
وی با مقایسه این رفتار قاطعانه با درگیری های پس از انتخابات در ایالات متحده ، خدا را به خاطر وجود این نعمت در این کشور شکر کرد و خواستار افزایش این جهت گیری ها شد.
سرانجام آیت الله خامنه ای ابراز امیدواری کرد که نتیجه انتخابات برای مردم و رئیس جمهور منتخب مبارک باشد و مسئولان بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی ، حجت الاسلام والمسلمین رئیس قوه قضاییه گزارشی یک ساله از عملکرد خود و همکارانش در چهار محور “اجرای تحول سند با فساد “پرداخت.

رئیس قوه قضائیه اعلام و آغاز اجرای سند تحول قضایی را از مطالبات محقق شده رهبر معظم انقلاب عنوان کرد که موجب تسهیل کار قضات ، سرعت بخشیدن به روند رسیدگی و کاهش میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در این سیستم تا 20 روز.
حجت الاسلام والمسلمین کلیدی مبارزه با فساد را یک گفتمان ملی خواندند و علت آن کاهش تخلفات قضایی ، بازگشت بیش از 90 تریلیون تن به خزانه و محکومیت نهایی مجرمان اقتصاد کلان بود.

آقای رئیسی با اشاره به سیستم سازی حقوق مالکیت و لغو تصرف هزاران هکتار از اراضی ملی در سال گذشته ، گفت که توجه به مسائل زیست محیطی و اجرای طرح کاداستر از دیگر اقدامات این نهاد برای احیای مردم است حقوق
رئیس قوه قضاییه گفت: حمایت های مردمی از این نهاد به دلیل تقویت روابط عمومی افزایش یافته است. پدر

[ad_2]