[ad_1]

در حال حاضر ، استفاده از تزریق داخل وریدی به نوعی مد شده است. همه افراد تزریق وریدی را در سیستم درمانی روزمره خود قرار داده اند. این کاملا غیر قابل قبول است. من برای خود درمانی نیستم.

Milli.Az AZERTACاین بیانیه توسط رافیگ بایراموف ، رئیس گروه بیماری های ریه در دانشگاه پزشکی آذربایجان (AMU) بیان شد.

به گفته این متخصص ، درمان در منزل می تواند بیماری را بدتر کند: “اول ، لازم است که تشخیص مشخص شود ، ثانیا ، شدت و حضور بیماری های همزمان مشخص شود. هر بیمار باید به صورت جداگانه تحت درمان قرار گیرد. بعضی اوقات COVID در شخصی مشاهده می شود که بیمار نیست ، همسایه ، آشنا و ارتباط ندارد. وقتی از بیماران دلیل این س askedال می شود ، می گویند من این کار را برای تقویت بدن ، آلوده نشدن ، مریض کردن کردم. هیچ ارتباطی با عفونت ، بیمار شدن ندارد. در عوض ، تا آنجا که ممکن است در فضای داخلی منتظر فاصله اجتماعی باشید ، نه در مکان هایی که افراد زیادی دارند ، باید از ماسک استفاده کنید.

رعایت دقیق قوانین قرنطینه از انتقال سیستم مهمتر است. اگر کسی شکایتی دارد ، باید به کلینیک مراجعه کند و تشخیص را روشن کند. اگر شخصی به ویروس کرونا مبتلا شده باشد ، باید در صورت لزوم در بیمارستان بستری شود ، در خانه جدا شود و قرنطینه شود. “

بایراموف گفت که تشخیص یک علامت دشوار است زیرا هیچ علامت کاملاً بیماری زایی برای هیچ بیماری وجود ندارد. “همین امر در مورد عفونت ویروس کرونا وجود دارد. تنها علامتی که در این دوره با آن روبرو هستیم افزایش دما است. در بعضی موارد ، بیمار حتی یک روز دما 37.2 ، 37.3 است و سپس کاهش می یابد. بعد از مدتی این بیماران ضعف را تجربه می کنند. تعریق بیش از حد و همچنین از بین رفتن حس بویایی در معاینه تغییر در ریه ها ، ظاهر “لیوان یخ” وجود دارد. ذات الریه. “لیوان یخ” در COVID-19 کمی متفاوت است ، ظاهری مشخص دارد. بنابراین وقتی به سی تی اسکن نگاه می کنیم ، فکر می کنیم احتمالاً ویروس کرونا است. این تغییر در شکل سایه است که از ناحیه تحتانی هدایت می شود. f. از حاشیه ریه تا ریشه ریه. “

پزشک در مورد دستورالعمل های اساسی آزمایش صحبت می کند. وی گفت: اولین شرط آزمایش افزایش دما است. این یکی از شاخص های اصلی است. با این حال ، گاهی اوقات ، اسهال ، از دست دادن حس بویایی و چشایی در ابتدای بیماری نیز تحقیقات را مهم می کند. در مراحل اولیه بیماری ، پماد در مراحل اولیه بسیار آموزنده است. این در طی 5-7 روز پس از آلودگی است و محتوای اطلاعات بیش از 80٪ نیست. پس از پنج یا هفت روز ، سی تی اسکن آموزنده تر است. اطلاعاتی بودن آن 97-98 درصد است. بررسی دقیق تر سواب گرفته شده از نازوفارنکس و دهان هنگام عفونت در دستگاه تنفسی فوقانی در یک عفونت جدید دقیق تر است. با این حال ، این بدان معنا نیست که همه باید سی تی اسکن کنند. لازم است به هر فرد نزدیک شوید و وضعیت بیمار را ارزیابی کنید.

بایراموف گفت که تنگی نفس می تواند به دلایل مختلفی باشد: “اول ، تنگی نفس می تواند روانشناختی باشد. هم می تواند عصبی باشد و هم قلبی. تنگی نفس در اثر آسیب به ریه ها ایجاد می شود. هرچه ناحیه آسیب بیشتر باشد ، احساس خفگی در بیماران بیشتر می شود. نظرات متفاوت است. اولین مورد این است که اگر منطقه آسیب دیده باشد ، تبادل گاز مختل می شود. در ناحیه پنومونیت ، که ما آن را “لیوان یخ” می نامیم ، تبادل گاز مختل می شود. نظر دوم وجود دارد که اثر COVID-19 عمدتا هموگلوبین در خون است. ویروس را تخریب می کند و توانایی هموگلوبین در ترکیب با اکسیژن مختل می شود بنابراین مقدار اکسیژن خون کاهش می یابد و بیماران احساس خفگی می کنند. COVID. فریتین شاخص نوعی ویروس کرونا است که موازی با شدت آن است. “

وی افزود: “ما انتظار داشتیم كه در پاییز تعداد عفونت ها افزایش یابد زیرا تعداد افراد آلوده به ویروس به دلیل برودت هوا در پاییز افزایش می یابد. همچنین با سرد شدن هوا ، افراد بسته تر می شوند و باعث شیوع عفونت می شوند. اما به طور کلی ما انتظار داریم اوج عفونت در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر به نظر من برسد که کاهش عفونت ، کند شدن موج فعلی تا بهار خواهد بود ویروس کرونا ویروس نوعی عفونت است که جهان را تغییر می دهد بسیار دشوار است که بگوییم ، اگر ویروس با ایجاد ایمنی جمعی هرگز جهش یابد و از بین برود ، می توان اطمینان داشت که هیچ ترسی وجود ندارد.

من فکر می کنم برای خاتمه بخشیدن به این مشکل در کوتاه مدت با حداقل ضرر و زیان مانند جهان و کشورمان ، همه باید متحد شده و یک نقطه را در مبارزه با دشمن نامرئی مشخص کنیم. یعنی همه باید در مبارزه شرکت کنند. بایراموف گفت: “اگر شهروندان ما دقیقاً از قوانین قرنطینه پیروی کنند ، نتایجی که خواهیم گرفت به همان اندازه خوب و بالا خواهند بود.”

Milli.Az[ad_2]