[ad_1]

TSMC تایوان تولید پردازنده های Kirin را برای Huawei سال گذشته پس از اعمال تحریم های جدید دولت Huawei توسط دولت آمریکا متوقف کرد. با این حال به نظر نمی رسد این مسئله برای هواوی مشکلی باشد. این توسط گاگدت گزارش شده است. یکی از افراد مشهور با نام مستعار Teme گفت که این شرکت در حال کار بر روی مدل جدید Kirin است که Kirin 9010 نام دارد.

گزارش شده است که پردازنده جدید Kirin جایگزین Kirin 9000 فعلی می شود. علاوه بر این ، پردازنده Kirin 9010 براساس یک فرآیند 3 نانومتری ساخته خواهد شد. مدتی پیش ، TSMC اعلام کرد که قصد دارد در نیمه دوم سال 2022 پردازنده های 3 نانومتری تولید کند. مشخص نیست که آیا TSMC تولید پردازنده های Kirin را از سر می گیرد یا خیر.

در هر صورت ، هواوی هنوز وقت دارد. همچنین مشخص نیست هواوی چگونه مشکل تحریم های آمریکا را حل خواهد کرد. بنابراین ، تولیدکنندگانی که از فناوری آمریکایی در فرآیند تولید استفاده می کنند ، از همکاری با Huawei منع شده اند. TSMC نیز در میان این شرکت ها است. هواوی می تواند امیدوار باشد که تحریم های آمریکا را کاهش دهد. جو بایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده از 20 ژانویه روی کار خواهد آمد.

Milli Az[ad_2]