[ad_1]

ایران به دولت کره جنوبی و سازمان ملل متحد طرحی را برای پرداخت کمک های پرداخت نشده سازمان ملل به کره جنوبی به عنوان وجوه منجمد پیشنهاد داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سعید هاتویجاده در وب سایت وزارت امور خارجه گفت: “ایران به دلیل تحریم های آمریکا کانال های محدودی برای حواله ها دارد. این راهی برای صرف پول بود. ”

وی توضیح داد: “به این ترتیب ، بانک مرکزی ایران برای پرداخت سهم سازمان ملل تأیید ، موافقت و هماهنگ می شود.”

“ایران از سازمان ملل متحد خواسته است كه به دلیل سوice نیت ایالات متحده در ایران و ترس از سو استفاده از دارایی های ما ، از بانك های آمریكایی به عنوان م institutionsسسات مالی واسطه در روند حواله استفاده نكند.” ما باید انتقال را تضمین كنیم.

در ابتدا ، سازمان ملل متحد کشورهای عضو را ملزم به پرداخت کمک مالی به دلار کرد.

با این حال ، شناخته شده است که ایران نگران احتمال مسدود شدن وجوه در صورت عبور از شبکه مالی ایالات متحده در روند حواله ها است.

در همین راستا ، یک مقام از وزارت امور خارجه کره تأیید کرد که “درخواستی برای پرداخت کمک سازمان ملل از ایران وجود دارد” و گفت: “ما در حال بررسی اقدامات احتمالی با وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه در کره و سازمان ملل هستیم.”

اگر بدهی های معوقه یک کشور عضو مساوی یا بیشتر از کمک های دو سال قبل باشد ، سازمان ملل حق رای مجمع عمومی را محدود می کند.

مشخص است که حداقل مبلغی که ایران برای حفظ حق رأی خود باید بپردازد 16.25 میلیون دلار است و صادرات نفت ایران که در کره جنوبی منجمد شده است حدود 7 میلیارد دلار است.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]