[ad_1]

سفر به تهران و دیدار با معاون نخست وزیر ایران چوی یونگ-گئون

دولت ایران تصمیم گرفته است که بیشتر خدمه شرکت شیمیایی کره شیمیایی کره را که حدود یک ماه پیش بازداشت شده بود ، آزاد کند.

با این حال ، ناخدا و کشتی تصمیم گرفته اند آن را ترک کنند تا تحقیقات در مورد ادعای آلودگی دریا توسط ایران به پایان برسد.

سعید هاتویجاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (دوم) گفت: “ملوانان کره ای که به اتهام آلودگی محیط زیست در خلیج فارس (آبهای خلیج فارس) بازداشت شده اند ، بنا به درخواست دولت کره و اقدام بشردوستانه مجاز به ترک کشور هستند.”

وزارت خارجه همچنین یک بیانیه مطبوعاتی صادر کرد و معاون اول وزیر خارجه چوی یونگ-گئون عصر امروز با سید عباس اراکیچی معاون وزیر خارجه ایران گفتگو کرد.

طبق گفته وزارت امور خارجه ، ایران یک کاپیتان کره ای را برای کار با کشتی ترک کرده و بلافاصله همه 19 نفر دیگر را آزاد خواهد کرد.

با این حال ، وزارت امور خارجه توضیح داد که در حال مذاکره با شرکت حمل و نقل است که آیا نیازی به کارکنان اجباری برای نگهداری و بهره برداری از کشتی ها باقی مانده است.

ایران گفته است که در حالیکه پرونده های مربوط به آلودگی دریایی در جریان است ، بازداشت کشتی ها را ادامه خواهد داد.

معاون وزیر چوی از تصمیم آزادسازی استقبال كرد و از دولت ایران خواست هر كاری را انجام دهد تا كاپیتانها و كشتی های باقیمانده نیز در اسرع وقت از بازداشت آزاد شوند.

اراکچی معاون وزیر قول داد که در طی مراحل اقدامات درمانی بشردوستانه و کمک کنسولی کافی به ناخدا انجام دهد.

وزارت امور خارجه قصد دارد ملوانان کره ای آزاد شده را برای هماهنگی مراحل بازگشت به تهران ببرد.

ما قصد داریم با سایر ملوان های ملیت ارتباط برقرار کنیم و همچنین قصد خود را برای بازگشت به کره تأیید کنیم.

در اوایل ماه گذشته ، سپاه پاسداران ایران کشتی ملی کره کره Hemi را در آبهای نزدیک عمان در تنگه هرمز گرفت و در مجموع 20 ملوان از جمله 5 کره ای از جمله میانمار ، ویتنام و اندونزی در بندر بندر بازداشت شدند. در جنوب ایران.

دولت ایران ادعا می کند که آلودگی دریا دلیل این مصادره است ، اما شکایات مربوط به عدم امکان استفاده از وجوه حاصل از درآمد کره توسط یخ زده در کره جنوبی به دلیل تحریم های آمریکا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

امروز دو معاون وزیر گفتند که دو دولت اولین گام مهم در بازیابی اعتماد به ارز بین کره و ایران را برداشته و توافق کرده اند که روابط دوستانه سنتی را که در شرایط دشوار با حل و فصل صندوق منجمد به یکدیگر کمک می کنند ، برقرار کنند.

مقامات وزارت امور خارجه توضیح دادند که “آنها تعهد داده اند كه اراده سیاسی خود را در مورد مسدود كردن وجوه منتشر كنند و ایران این را به عنوان حسن نیت پذیرفته و انتخاب معقولی را انجام داده است.”

معاون وزیر چوی برای طرف ایرانی توضیح داد که دولت RK به سرعت در پیگیری مسائلی که دولت کره جنوبی می تواند به تنهایی در مورد وجوه منجمد ایران حل و فصل کند ، ادامه خواهد داد ، در حالی که به طور شفاف با ایالات متحده در مورد موضوعاتی که نیاز به مشاوره دارد ، مذاکره می کند. ایالات متحده.

در ژوئن ماه گذشته ، دولت یک تیم مذاکره کننده دولتی به رهبری معاون وزیر چوی را به ایران فرستاد و گفتگوها را برای آزادی خدمه به ایران ادامه داد.

علاوه بر این ، تیم اعزامی سفارت ایران از جمله تأمین لوازم دریانوردان و ترتیب گفتگو با خانواده های آنها ، كنسولگری را كمك كردند.

(عکس = با مجوز از وزارت خارجه ایران ، یونهاپ نیوز)

[ad_2]