[ad_1]

رئیس جمهور مون جه این امروز (4) اولین تماس تلفنی عادی خود را با رئیس جمهور ایالات متحده انجام داد. این دو رهبر اظهار داشتند که تهیه یک استراتژی جامع علیه کره شمالی در اسرع وقت ضروری است و تصمیم گرفتند به محض فروپاشی تاج اجلاس RK-US را تبلیغ کنند.

گزارش توسط گزارشگر یونگ کیونگ یون.

<기자>

گفتگوی عادی بین رئیس جمهور مون جه این و رئیس جمهور آمریکا بایدن در حدود 30 دقیقه آغاز شد ، امروز از ساعت 20:25 آغاز شد.

چونگ و دا اظهار داشت که دو رهبر تصمیم به ایجاد یک اتحاد استراتژیک جامع دارند که به ارتقا of حقوق بشر دموکراتیک و چند جانبه گرایی کمک کند ، در حالی که روابط ایالات متحده و RK اتحادیه اصلی صلح و رفاه در منطقه است.

رئیس جمهور مون بر تلاش های مشترک جمهوری قزاقستان و ایالات متحده برای خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره و برقراری صلح پایدار تأکید کرد و رئیس جمهور بایدن گفت که همان موقعیت کره مهم است و او برای رسیدن به یک هدف مشترک همکاری نزدیک خواهد داشت.

[강민석/청와대 대변인 : 양 정상은 가급적 조속히 포괄적인 대북전략을 함께 마련해나갈 필요가 있다는 점에 인식을 같이 했습니다.]

دو رهبر توافق کردند که روابط بین کره و ژاپن را بهبود بخشند و با ایالات متحده و ژاپن همکاری کنند تا در حل مسائل دموکراتیک و صلح آمیز وضعیت اخیر میانمار همکاری کنند.

در همین حال سخنگوی کانگ گفت که اجلاس آمریکا و کره به محض فروکش شدن وضعیت تاج برگزار می شود.

پیش از این ، رئیس جمهور مون بلافاصله پس از این تماس در شبکه های اجتماعی خود نوشت ، “استقبال از بازگشت ایالات متحده در میان بحران جهانی همپوشانی مانند تاج ، تغییرات آب و هوا و دو قطبی اقتصادی.”

وی همچنین اعلام کرد که او و رئیس جمهور بایدن اتحاد با ایالات متحده را به سطح بعدی ارتقا می دهند و همیشه در شبه جزیره کره با صلح خواهند بود و چالش های جهانی را برآورده می کنند.

[ad_2]