[ad_1]

وزارت امور خارجه امروز اعلام کرد که اولین کنفرانس ویدئویی شرپاها ، که برای اجلاس G7 آماده می شود ، شورای هفت کشور ، که از 11 تا 13 ژوئن سال جاری در کورن وال انگلیس برگزار می شود ، به صورت تصویری برگزار شد دیروز (3).

اجلاس G7 هر ساله به طور متناوب توسط کشورهای عضو G7 ، انگلیس ، آلمان ، ژاپن ، ایتالیا ، کانادا و فرانسه برگزار می شود و امسال کره ، استرالیا و هند نیز به دعوت کشورهای انگلستان به عنوان کشورهای دعوت شده شرکت می کنند.

در جلسه روز گذشته ، انگلستان موضوع نشست G7 امسال را “بهبود بهتر برای همه” مطرح کرد. علاوه بر تقویت همکاری در زمینه هایی مانند بهداشت ، تغییر اقلیم ، توسعه و همکاری بین دموکراسی ها ، چشم انداز یک دوره فراگیر و پایدار بعد از کوید 19. جهت کار ارائه را دادم.

شورای جمجمه G7 Choi Gyeong-rim ، که به عنوان نماینده کره در این نشست حضور داشت ، سیاست کره را در زمینه غلبه بر COVID-19 و پاسخ به تغییرات آب و هوایی ارائه داد و گفت که این امر به طور فعال در میزبانی موفقیت آمیز اجلاس امسال کمک خواهد کرد.

به طور خاص ، افزایش حمایت از مکانیسم های چند جانبه مانند تسهیلات CoVax ، یک پروژه بین المللی برای خرید و توزیع واکسن مشترک و تقویت حاکمیت سایبری برای پاسخ به اخبار نادرست و نقش سازمان بهداشت جهانی و WHO ضروری است.

چوی کیونگ-لیم شرپا همچنین سیاست کره در مورد Green New Deal و نشست P4G در کره در ماه مه سال جاری را به عنوان بخشی از استراتژی های خود برای پاسخگویی به بهبود COVID-19 و تغییرات آب و هوایی ارائه داد.

وزارت امور خارجه به شرکت کنندگان اظهار داشت که شورای G7 حمایت و پشتیبانی خود را برای غلبه بر کرونا 19 ، بهبود بهتر و پاسخ به تغییرات آب و هوایی اعمال می کند و در عین حال تعمیق همکاری در زمینه های مختلف حفاظت و گسترش تغییرات اقلیمی ، ارزش های دموکراتیک را گسترش می دهد. آنها با هم بودند

جلسه بعدی شرپا قرار است در پایان ماه مارس برگزار شود و دولت کره در نظر دارد از طریق جلسه کار مشترک G7 دولت راه هایی برای کمک به هر دستور کار پیدا کند و موقعیت دولت را برای یک بحث سازنده در این اجلاس آماده کند.

(عکس = با مجوز از وزارت امور خارجه ، Yonhap News)

[ad_2]