[ad_1]

محققان موسسه بیوتکنولوژی مولکولی آکادمی علوم اتریش یک اندامک قلبی ایجاد کرده اند. اندام قلبی توصیف شده در مقاله منتشر شده در مجله Cell مربوط به 25 امین روز رشد جنینی است.

در این مرحله ، فقط یک محفظه در قلب وجود دارد. با این حال ، دیواره های قلب از انواع مختلفی از سلول ها که به صورت لایه ای چیده شده اند ، تشکیل شده است: قلب ، سلول های عضلانی ، سلول های اپیتلیال و فیبروبلاست های بافت همبند. سلولهای بنیادی که در آنها رشد می کنند توسط سیگنالهای پروتئینی خاص در غلظت های مختلف پردازش می شوند. در نتیجه ، سلولهای بنیادی در توالی صحیح زمان و مکان به سلولهای تخصصی تبدیل می شوند.

محفظه قلب که اندازه آن تقریباً 2 میلی متر است ، دقیقاً مانند یک جنین واقعی با سرعت 60 تا 100 ضربان در دقیقه جمع می شود. بیش از سه ماه است که مورد ضرب و شتم قرار گرفته است ، و به محققان اجازه می دهد چندین جنبه مهم از چگونگی شکل گیری قلب و واکنش آن به آسیب در طی رشد جنین را مشاهده کنند. به عنوان مثال ، امکان مشاهده رفتار فیبروبلاست ها در بافت آسیب دیده قلب وجود داشت. در پستانداران می توان قلب را در جنین و نوزاد تازه ترمیم کرد اما بلافاصله این توانایی را از دست می دهد.

بنابراین ، در بزرگسالان ، قلب های تخریب شده پس از حمله قلبی با بافت همبند جایگزین می شوند ، نه سلول های جدید. با مشاهده رفتار سلول های بافت همبند در اندامک های قلب ، دانشمندان ممکن است در آینده راهی برای بازسازی عضله قلب در بزرگسالان پیدا کنند.

Milli.Az[ad_2]