[ad_1]

سید محمد خاتمی

خدمات سیاسی Yektapress؛ عبدالناصر همتی که در انتخابات ریاست جمهوری شکست سنگینی را متحمل شد ، مانند برخی چهره های اصلاحات امروز از عملکرد رئیس دولت اصلاحات انتقاد کرد. در روزهای اخیر در رسانه های کشور شاهد بوده ایم که در تحلیل برخی چهره های اصلاحات که از علل بحران در اردوگاه اصلاحات صحبت می کنند ، سید محمد خاتمی به عنوان یکی از دلایل شکست انتخابات ذکر شده است. به عنوان مثال ، کرباسچی ، دبیرکل کارگزاران و منتقد رئیس دولت اصلاحات دیروز و امروز ، در گفتگوی اخیر خود در مورد اینکه چرا در انتخابات شکست خورده است ، شوخی هایی را نیز به خاتمی فرستاد تا نشان دهد که هنوز به برکناری خاتمی از اصلاح طلب اعتقاد دارد سیستم تصمیم گیری

یا وکیل نماینده سابق اصلاح طلبان در مجلس شورای اسلامی ، در تحلیل اخیر خود از اوضاع اصلاحات ، با کنایه به خاتمی روی آورد و گفت که ما در دوره ای هستیم که سایر اصلاح طلبان متقاعد شده و با خاتمی ارتباط دارند “واقعیت این است که حتی اگر همتی خاتمی و اصلاحات را امضا کرده باشد” ، اینها نیستند. رأی وی از نتیجه لیست جمهوری خواهان در انتخابات شهر تهران فراتر نمی رود سبد وی حتی ممکن است از آرا current فعلی نیز کوچکتر باشد. »

این انتقادها و کنایات از خاتمی را می توان در سخنان سایر چهره های اصلاح طلب در روزهای اخیر مشاهده کرد. وی گفت: “در انتخابات گذشته مشخص شد که علی رغم دعوت آقای خاتمی از مردم برای رای دادن و اینکه همه احزاب اصلاح طلب پس از آقای همتی آمده بودند ، مردم از وی استقبال نکردند.”

اکنون خاتمی رئیس مجروح نیز صدای او را شنیده است. عبدالناصر همتی ، نامزد اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ، رفتار انتخاباتی سید محمد خاتمی را یکی از دلایل شکست خود می داند. “من در آخرین سخنرانی خود در کلاب هاوس گفتم ؛ من و خانواده ام با گروهی از جوانان وارد شدیم و احساس تنهایی نمی کردم. اما انتظار داشتم بزرگان تصمیم بگیرند ، فقط پیام دهند و غیرمستقیم صحبت كنند ، تا یك نفر تصور كند آنها از هماتی حمایت می كنند ، مهم نیست و هر كسی می تواند چنین پیام هایی را ارائه دهد. من در حالی که روی صحنه تنها بودم شکایت نمی کنم ، متأسفانه امروز آنها این کار را کردند فردا و چانه زدند تا ببینند فردا بعد از فردا چه اتفاقی می افتد ، که در نهایت این اتفاق نیفتاد. “من هیچ شکایتی ندارم ، اما تاریخ و کشور در مورد این مواضع در آینده قضاوت خواهند کرد.”

“البته من صمیمانه از احزاب و بزرگان حامی من تشکر می کنم و مدیون آنها هستم ، اما با توجه به برخی از جریانات سیاسی و بزرگان حاضر در صحنه ، گفتم شرط بندی بر روی اسب پیروز یک هنر نیست. “به عنوان مثال ، در مورد آقای رئیسی ، همه می دانستند که وی احتمالاً رئیس جمهور می شود. طبیعی بود که خیلی ها به مقر خود بروند و پول بپردازند ، اما برخی از دوستان اصلاح طلب به دلایل ورود نکردن اشاره کردند ، من نمی توانستم درک کنم. “

به نظر می رسد دقیق ترین تحلیل اصلاح طلبان امروز درباره بی اعتبار کردن خاتمی است. وامی که با “تکرار” روحانی ، حمایت وکلای مجلس دهم و لیست امیدها در شورای پنجم از دست رفت. مردم خاتمی را یکی از دلایل اصلی اوضاع کنونی کشور می دانند. برجام ، تحقیر سلفی ، رهبری “محمدعلی نجفی” در شهرداری تهران ، کمیته رفع حصر ، بازار خودرو ، بازار مسکن ، قیمت اقلام اساسی ، وضعیت اشتغال ، رکود در تولید و … تمام نتایج حضور اصلاح طلبان در قدرت ، که با تلاش و پشتیبانی خاتمی و پیروانش در قدرت شکل می گیرد.

مردم معتقدند که افراد خاتمی مانند به ظاهر دلسوز مردم هستند و در واقع فقط به منافع شخصی و جناحی خود اهمیت می دهند و حتی چند قلب با قشر تحت تأثیر دولت که با حمایت و قدرت به قدرت رسیده اند نبوده و نخواهد بود. تکرار او پشت نقاط ضعف خود پنهان شده و پاسخی برای س questionsالات و انتقادات مردم ندارد. بدیهی است که دوره خاتمی در ساختاری به نام اصلاحات در حال پایان است و حتی اگر این سازمان در انتخابات بعدی تجدید نظر کند ، تکرارهای خاتمی برای اصلاحات مثر نخواهد بود. در حقیقت حنا خاتمی برای افراد دیگر هیچ رنگی ندارد.

[ad_2]