[ad_1]

با توجه به اعلامیه کاخ سفید آمریکا مبنی بر “اتخاذ یک استراتژی جدید” در موضوع هسته ای کره شمالی ، چشم انداز کارشناسان مطرح شده است که بررسی سیاست های کره شمالی طولی نمی کشد.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در جلسه توجیهی در 22 به وقت محلی گفت: “بدیهی است که ما به شدت مانع از بازدارندگی کره شمالی می شویم.”

“نظر رئیس جمهور این است که موشکهای بالستیک هسته ای کره شمالی و سایر فعالیتهای گسترش سلاح های هسته ای بدون شک تهدیدی جدی برای صلح و امنیت جهانی است و رژیم منع گسترش سلاح های هسته ای را تضعیف می کند.”

اظهارات ساکی به شکل خواندن متن آماده در پاسخ به س questionال خبرنگار بود.

این اولین بار است كه دولت آمریكا از “استراتژی جدید” یاد می كند تا توجهات را به خود جلب كند.

پارک وون گون ، استاد گروه تحقیقات فضایی بین المللی در دانشگاه هانگونگ گفت: “ما در این مورد در سطح پایه صحبت کردیم” و گفت که او ایده روشنی از تهدید هسته ای کره شمالی دارد.

با این حال ، “(در حال حاضر) می توان از نقطه نظر دیپلماتیک به آن نزدیک شد ، می توان به آن فشار آورد ، همه چیز باز است.” من این کار را کردم.

پروفسور پارک با بیان اینکه افرادی که با مسئله هسته ای کره شمالی سر و کار دارند “همه متخصص” هستند ، گفت: “مسئله هسته ای کره شمالی یک یا دو روز نیست ، بنابراین (بررسی سیاست) برای یک یا دو ماه کافی است . چیزی می توان گفت. ”

آنگ بونگ جین ، کارشناس سیاسی ایالات متحده ، استاد تمدن آینده در دانشگاه کیونگ هی ، نیز گفت سرعت آشکار شدن “استراتژی جدید” “سریعتر از حد انتظار” است.

پروفسور آن گفت: “لازم است بررسی شود که چگونه سیستم تسلیحاتی کره شمالی ، از جمله سلاح های هسته ای تاکتیکی ، اخیراً تغییر کرده است.

وی همچنین توضیح داد که “هماهنگی خوبی بین کسانی که خلع سلاح را ارزیابی می کنند و کسانی که هسته ای سازی در ایالات متحده را می دانند وجود خواهد داشت.”

وی در مورد اینکه کدام یک از گفتگوها و فشارها بر کره شمالی متمرکز خواهد شد ، روش “عمل گرایی” را پیش بینی کرد و گفت: “لیبرال های آمریکایی افرادی نیستند که جدا فکر کنند.”

وی افزود: “سیستم تحریم ها ثابت قدم خواهد ماند ، اما در صورت وجود تحرک قابل مشاهده از کره شمالی ، تا چه حدی می توان از طریق بند بازگشت تا حدودی لغو کرد” یک دیدگاه مشترک در گروه مشاوره گروه دموکراتیک است.

بر خلاف دولت ترامپ ، انتظار می رود دولت بایدن از همان ابتدا بوروکراتی با تجربه در مذاکرات هسته ای کره شمالی داشته باشد.

بر این اساس ، چشم اندازهای زیادی برای تصمیم گیری از پایین به بالا از طریق مذاکرات عملی و رویکرد چندجانبه وجود دارد ، به جای رویکرد ترامپ از بالا به پایین ، که موفقیت بزرگی ایجاد کرد.

[ad_2]