[ad_1]

رئیس جمهور مون جائه این در یک نشست ویدئویی با رئیس جمهور ازبکستان ، شوکت میرزیف ، از آغاز مذاکرات در مورد توافق تجاری کره و ازبکستان خبر داد.

مذاکرات برای توافق تجاری بین کره و ازبکستان اولین توافق تجاری کالاهایی است که با کشورهای مشمول سیاست جدید شمالی دولت کره تبلیغ می شود.

رئیس جمهور مون جائه این در این جلسه گفت: “من متقاعد شده ام که اگر ما ضمن به اشتراک گذاشتن تجربیات با روحیه رونق متقابل و فراگیر ، همکاری کنیم ، هر دو طرف می توانند به سرعت زندگی روزمره خود را بازسازی کرده و با هم پیش روند.”

وی افزود: “اجلاس امروز سنگ بنای جدیدی از همکاری خواهد بود که برای همه به دست آمده و سعادت مشترک بین دو کشور در دوران پس از تاج است.”

این دو رهبر همچنین تفاهم نامه همکاری در صنعت دیجیتال برای گسترش همکاری در بخشهای دیجیتال و سبز را امضا کردند.

رئیس جمهور مون گفت که دو کشور پروژه های مختلف همکاری در زمینه انرژی و زیرساخت مانند کارخانه گاز و مواد شیمیایی سورگیل را با موفقیت اجرا کرده اند. من درخواست حمایت کردم.

در پاسخ ، رئیس جمهور میرضیوف گفت که از آنجا که کره شریک مهمی در همکاری ازبکستان است ، از نتایج خوب پشتیبانی خواهد کرد.

رئیس جمهور مون همچنین گفت که به تلاش برای خلع سلاح هسته ای کامل و صلح پایدار در شبه جزیره کره ادامه خواهد داد و رئیس جمهور میرضیایف گفت که از تلاش های دولت ما برای برقراری صلح در شبه جزیره کره حمایت خواهد کرد.

(عکس = اخبار Yonhap)

[ad_2]